Справа № 2-а-165/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«03» квітня 2008 p. Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючої судді - Кашпур О.В.
при секретарі - Редік Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Чернігові до Державного підприємства «ІНФОРМАЦІЯ_1» про продовження строку арешту активів платника податків -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Державного підприємства «ІНФОРМАЦІЯ_1» про продовження строку арешту активів платника податків на 90 діб (2160 годин).
Свої вимоги обґрунтовує тим, що , що активи підприємства можуть бути використані для відшкодування збитків перед бюджетом, але на даний час існус реальна загроза переведення службовими особами ДП «ІНФОРМАЦІЯ_1» після закінчення 96-годинного терміну дії адміністративного арешту, передачі дебіторської заборгованості третім особам - кредиторам, а не спрямування їі до державного бюджету в рахунок погашення податкового боргу.
В судове засідання представник позивача не з'явився ,про час слухання справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача позов не визнав.
Заслухавши пояснення сторін,дослідивши матеріали справи,суд вважає,що позов не підлягає задоволенню.
Встановленого в ході проведення оперативно-слідчих дій по кримінальній справі, порушеної за знаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 209 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу Укратни відносно службових осіб ДП "ІНФОРМАЦІЯ_1" було встановлено, що службові особи підприємства частково перераховували державні кошти на рахунки підприємств за роботи, які фактично не виконувались.
Розрахунки з такими підприємствами ДП "ІНФОРМАЦІЯ_1" не провело, внаслідок чого виникла податкова заборгованість в сумі 1 575,3 тис. грн.
На підставі вищевикладених даних 31.03.2008 року о 10-00 год начальником ДТП в м. Чернігові, було винесено рішення про застосування адміністративного арешту активів дП «ІНФОРМАЦІЯ_1» строком на 96 годин.
Відповідно до ч. 2 п.п. 9.3.3 п. 9.3 ст. 9 Закону керівник відповідного податкового органу (його заступник) мас право звернутися до суду з поданням про продовження строку арешту активів платника податків за наявності достатніх підстав вважати, що звільнення активів з-під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням.
Враховуючи те, що кримінальну справу було порушено відносноОСОБА_1.,якого наказом міністра Міністерства вугільної промисловості України №НОМЕР_1було увільнено від виконання обов'язків директора ДП «ІНФОРМАЦІЯ_1»,у суда відсутні підстави вважати,що активи підприємства можуть бути використані для відшкодування збитків перед бюджетом та на даний час існус реальна загроза переведення службовими особами ДП «ІНФОРМАЦІЯ_1» після закінчення 96-годинного терміну дії адміністративного арешту, передачі дебіторської заборгованості третім особам - кредиторам, а не спрямування її до державного бюджету.
Тому суд не погоджується з доводами позивача щодо необхідності продовження строку арешту активів відповідача на 2160 годин з моменту прийняття рішення про його накладання.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.. 9 Закону УкраУни "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами",суд -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.