АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 33-151/2010 Номер провадження 33-151/2010Головуючий у 1-й інстанції Харлан Н.М.
Категорія
ПОСТАНОВА ПО СПРАВІ ПРО АДМІНПРАВОПОРУШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2010 року м. Полтава
Суддя судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Полтавської області Давиденко Е.В., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову судді Гадяцького районного суду Полтавської області від 7 травня 2010 року, -
в с т а н о в и в :
Постановою судді Гадяцького районного суду Полтавської області від 7 травня 2010 року,
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканець м. Гадяч
АДРЕСА_1, -
Працюючого КП «Гадячжитло»,
був визнаний винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП з накладенням на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу на суму 340 грн.
Згідно постанови суду 6 квітня 2010 року о 15 год. 30 хв. на 43 кілометрі 800 м. Рудецький М. П. керуючи транспортним засобом з об’ємом двигуна до 49 куб. см. при наближенні транспортного засобу з увімкненими проблисковим маячком, на надав перевагу в русі та не забезпечив безперешкодний проїзд, що призвело до зіткнення та пошкодження транспортних засобів.
Постановляючи рішення про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення за вказаних у постанові суду обставин, суддя послався на те, що його винність підтверджена автотехнічним висновком №32 від 9 квітня 2010 року, відповідно до якого у діях водія ОСОБА_1 мається невідповідність вимогам п. 10.1 ПДР, що з технічної точки зору знаходиться у причинному зв’язку з виникненням ДТП, яку він мав технічну можливість попередити.
В апеляції ОСОБА_1 зазначає, він діяв відповідно до вимог п. 3.2 ПДР України, почав здійснювати поворот ліворуч і не здійснював перешкод руху водію швидкої допомоги. Саме водій швидкої почав здійснювати обгін в порушення вимог п. 14.2 ПДР.
Посилаючись на те, що рішення суду є помилковим, просить його скасувати, та постановити нове рішення, яким притягти до адміністративної відповідальності водія швидкої допомоги ОСОБА_2 за порушенням ним п. 14.2 ПДР.
Заслухавши апелянта ОСОБА_1, який підтримав доводи апеляції і просив її задовольнити, перевіривши матеріли справи та доводи поданої апеляції, вважаю, що апеляція не підлягає до задоволення з таких підстав.
Із пояснень водія «швидкої допомоги» ОСОБА_2 вбачається, що він уже почав здійснювати обгін водія мопеда, і коли до нього залишалось близько 15 метрів, водій мопеда став повертати ліворуч. Він загальмував, але уникнути зіткнення йому не вдалося. Аналогічні пояснення дали також очевидці ДТП ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Ці пояснення узгоджуються також із даними схеми до протоколу огляду місця події.
З наведеного витікає, що перед перестроюванням на ліву смугу руху водій мопеда ОСОБА_1 не переконався, що це не створить перешкод для водія «швидкої допомоги», який в цей час здійснював маневр обгону, і порушив таким чином вимоги п. 10.1 ПДР, що також відповідає і висновку спеціаліста-автотехніка. З цього ж висновку також вбачається, що у водія автомобіля «Фольскваген» ОСОБА_2 невідповідностей ПДР, які б з технічної точки зору знаходились у причинному зв’язку з виникненням даної ДТП не вбачається.
За таких обставин постанова суду є законною та обґрунтованою, підстав для її скасування та задоволення апеляції ОСОБА_1 не вбачається.
На підставі викладеного та керуючись ст. 294 КУпАП, -
П о с т а н о в и в :
Апеляцію ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову судді Гадяцького районного суду Полтавської області від 7 травня 2010 року щодо нього залишити без змін.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду Е.В. Давиденко