У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2007 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
головуючого суддів: |
Пінчука М.Г., Прокопчука Ю.В., Костенка А.В., |
Патрюка М.В., Пшонки М.В., - |
розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
в с т а н о в и л а :
У листопаді 2002 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовами про відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, спричинених внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Позовні вимоги обґрунтовували тим, що 29 жовтня 2002 року з вини ОСОБА_3 за участю автомобіля ОСОБА_1, яким керував ОСОБА_2, трапилась дорожньо-транспортна пригода, за наслідками якої позивачам спричинено матеріальні збитки та моральну шкоду. У зв'язку з цим ОСОБА_1 та ОСОБА_2 просили стягнути з відповідача заподіяні збитки та моральну шкоду.
Рішенням Київського районного суду м. Сімферополя від 26 серпня 2003 року, залишеним без зміни ухвалою Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 17 листопада 2003 року, позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задоволено частково: постановлено стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 94596 грн. 84 коп. матеріальних збитків та 5000 грн. на відшкодування моральної шкоди, а на користь ОСОБА_2 - 1000 грн. моральної шкоди.
У касаційній скарзі ОСОБА_3, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати судові рішення, постановлені в справі, з направленням її на новий судовий розгляд.
Касаційна скарга ОСОБА_3 підлягає відхиленню.
Відповідно до вимог статті 335 ЦПК України суд касаційної інстанції перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими. Касаційний суд перевіряє законність судових рішень лише в межах вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Статтею 338 ЦПК України передбачено підстави для скасування судових рішень і передачі справи на новий розгляд, у тому числі порушення або неправильне застосування норм процесуального права, за умови, що це порушення призвело до неправильного вирішення справи.
Таких підстав під час касаційного провадження в справі виявлено не було.
Згідно зі статтею 337 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, а правильне по суті і справедливе рішення не може бути скасоване з одних лише формальних міркувань.
Керуючись статтями 335, 336, 337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Рішення Київського районного суду м. Сімферополя від 26 серпня 2003 року та ухвалу Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 17 листопада 2003 року залишити без зміни.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий М.Г.Пінчук
Судді: М.В.Патрюк
Ю.В.Прокопчук
А.В.Костенко
М.П.Пшонка