Судове рішення #4609262

Справа № 2-229/07

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

5 квітня 2007 року                                                        Красилівський районний суд

                                                                                        Хмельницької області в складі:

                                                                                        головуючого - судді         Вознюка Р.В.

                                                                                       при секретарі                     Басистій Т.В.        

                                                                                        з участю позивача            ОСОБА_1

                                                                                        представника позивача    ОСОБА_2

                                                                                        відповідача                        ОСОБА_3

                                                                                       представника відповідача ОСОБА_4

                                                                                        третьої особи                     ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Красилові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору – ОСОБА_5 про усунення перешкод в користуванні житлом, вселення, визначення порядку користування житлом,

встановив:

В грудні 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні житлом, вселення в квартиру АДРЕСА_1 та визначення порядку користування житлом.

На обґрунтування своїх вимог позивачка зазначила, що з дитинства і до закінчення навчання у школі вона проживала у вказаному приміщенні разом із своєю матір’ю, яка є власником квартири та відповідачкою по справі. Після закінчення навчання у школі вона поступила на навчання на курси перукарів у м.Хмельницькому, де навчалась з вересня 2005 року по червень 2006 року. Після закінчення навчання мати відмовляється впускати її в будинок, в якому вона проживала. Просить визначити порядок користування квартирою, надавши їй в користування кімнату площею 14,1м.кв..

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала.

Відповідач позов не визнала посилаючись на те, що вона не чинила перешкод позивачу в користуванні житлом і ОСОБА_1 добровільно залишила квартиру, і переїхала на інше місце проживання.

Третя особа ОСОБА_5 вважає позов не обґрунтованим.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши надані докази суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом об’єктивно встановлено, що 14 лютого 1989 року ОСОБА_3 придбала 29/100 частини жилого будинку з надвірними будівлями по вул.Будьоного 12/1, в м.Красилові, в якому проживала із своєю дочкою ОСОБА_6. 10 вересня 2004 року ОСОБА_6 була зареєстрована за вказаною адресою як член сім’ї ОСОБА_3. У зв’язку з навчанням, ОСОБА_6 19 серпня 2005 року вибула на навчання до м.Хмельницького, де навчалась по 18 січня 2006 року. 17 серпня 2006 року ОСОБА_6 зареєструвала шлюб з ОСОБА_7 та змінила прізвище на – ОСОБА_7. 9 лютого 2007 року ОСОБА_1 народила дитину.

26 жовтня 2006 року відповідач за вказаною адресою зареєструвала ОСОБА_5.

Ці обставини визнаються сторонами та підтверджуються: поясненнями сторін, третьої особи, договором купівлі-продажу частини будинку по вул.Будьоного 12/1 в м.Красилові, від 14 лютого 1989 та правовстановлюючим документом на дане жиле приміщення; домовою книгою про реєстрацію осіб за адресою вул.Будьоного 12/1, в м.Красилові; Свідоцтвом про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації № 008740 на прізвище ОСОБА_6 та додатком до вказаного свідоцтва; Свідоцтвом про шлюб серії 1-БВ № 022705.

В червні 2006 року позивач повернулась в м.Красилів для подальшого проживання в квартирі де вона зареєстрована, однак ОСОБА_3 відмовилась впускати позивачку в житло.

Дані обставини підтверджуються поясненням позивачки, показаннями свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_7.

Згідно ст.9 ч.3 ЖК України ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше, як з підстав і в порядку, передбачених законом.

Відповідно до ст.156 ч.1, ч.4 ЖК України, члени сім’ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу – подружжя, їх діти і батьки. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням.

В силу ч.2 ст.405 ЦК України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Оцінюючи встановлене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 не була відсутня в спірній квартирі більше зазначеного строку. Після закінчення навчання до закінчення вказаного терміну намагалась вселитись у спірне житло, проте ОСОБА_3 не допустила її, чим чинила перешкоди в користуванні квартирою. В зв’язку з цим, вона не може бути визнана такою, що втратила право користування жилим приміщення та підлягає вселенню в квартиру.

ОСОБА_3 не надала суду жодних доказів про те, що позивачка добровільно залишила жиле приміщення і перейшла проживати в інше житло.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку про можливість встановлення порядку користування спірним жилим приміщенням між сторонами, який запропонований позивачем, оскільки такий порядок не порушує прав та інтересів власника квартири. При визначенні даного порядку користування приміщенням, суд, виходячи із засад справедливості і розумності, враховуючи, що позивачка є матір’ю новонародженої дитини і їй необхідна ізольована кімната.

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 61, 88, 212-215 ЦПК України, ст.ст.9 ч.3, 156 ч.1, ч.4 ЖК України, ст.405 ч.2 ЦК України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

ОСОБА_1 вселити в квартиру № 1, по вул.Будьоного, 12/1, в м.Красилові.

Зобов’язати ОСОБА_3 не чинити перешкод ОСОБА_1 в користуванні квартирою № 1, по вул.Будьоного, 12/1, в м.Красилові.

Встановити наступний порядок користування квартирою № 1, по вул.Будьоного, 12/1, в м.Красилові:

- ОСОБА_1 користується жилою кімнатою площею 14,1кв.м.;

- ОСОБА_3 та ОСОБА_5 – користуються жилою кімнатою площею 12,0кв.м.;

- інші приміщення залишити в загальному користуванні.

На рішення, через суд першої інстанції, який його ухвалив, може бути подана апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом 10 днів без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, з одночасним направленням копії апеляційної скарги до апеляційного суду Хмельницької області.

Суддя:

  • Номер: 22-ц/790/7381/15
  • Опис: за позовом Романенко ОС та інш до Панченко ЯБ про усунення перешкод в праві користування спадковим майном (4тома).
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-229/07
  • Суд: Апеляційний суд Харківської області
  • Суддя: Вознюк Р.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.10.2015
  • Дата етапу: 30.11.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація