ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
_________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 березня 2010 р. Справа № 2-а-1308/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Сауляк Юрій Васильович, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: ОСОБА_1
до: Жмеринської районної державної адміністрації
про: визнання неправомірною відмову та зобов"язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Жмеринської районної державної адміністрації про визнання неправомірною відмову та зобов"язання вчинити дії.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Завданням адміністративного судочинства в силу ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 даної статті передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб"єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України особа має право звернутися до суду з адміністративним позовом, якщо вона вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно –правових відносин.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб’єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Отже, необхідною та єдиною ознакою справи адміністративної юрисдикції має бути публічно-правовий спір.
Виходячи із загального розуміння правового спору, публічно-правовий спір - це відносини, які виникають внаслідок реального або уявного порушення прав, свобод та інтересів учасників публічно-правових відносин.
Відповідний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України, зокрема, згідно п.4 ч. 1 вказаної норми у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Так, позивач у своїх вимогах просить суд винести постанову, якою визнати неправомірною відмову Жмеринської РДА про включення ОСОБА_1 до списку осіб, що мають право на отримання замельної ділянки та яким яким надається дозвіл на розробку проекту роздержавлення і приватизації земельна території Браїлівської селищної ради та Людавської сільської ради Жмеринського району; зобов"язати Жмеринську РДА включити ОСОБА_1 до списку осіб, що мають право на отримання замельної ділянки та яким яким надається дозвіл на розробку проекту роздержавлення і приватизації земельна території Браїлівської селищної ради та Людавської сільської ради Жмеринського району.
Як вбачається з тексту матеріалів позовної заяви, зокрема з її мотивувальної частини, позивач, аргументуючи свою позицію щодо підстав звернення до адміністративного суду із зазначеними позовними вимогами, здійснює посилання лише на норми Цивільного кодексу України, при цьому визначаючи фактично, що це є спір, правовідносини якого носять майновий характер. Підтвердженням поширення компетенційної юрисдикції адміністративного суду на даний спір є лише зазначені вимоги позивача в резолютивній частині позовної заяви щодо визнання неправомірною відмови та зобов"язання вчинити дії. Таким чином, в ході проведення підготовчих дій при дослідженні матеріалів справи судом встановлено, що позивачем не надано жодної мотивації щодо належності спірних правовідносин до категорії публічно-правових спорів.
Отже, в наданій до суду позовній заяві відсутній належний виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
З урахуванням вищевикладеного, керуючись статтею 108 КАС України, –
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Жмеринської районної державної адміністрації про визнання неправомірною відмову та зобов"язання вчинити дії залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу до 12.04.10 року усунути недоліки, вказані в даній ухвалі.
3. Роз"яснити позивачу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачу.
4. Дану ухвалу направити позивачу
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя /підпис/ ОСОБА_2
Копія вірна.
Суддя:
Секретар: