Справа № 2а-330/2007 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
в складі: головуючої - судді Перегінець Л.В.
секретаря Козюпі З.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Івано-Франківську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську про перерахунок неправильно призначеної пенсії державного службовця, суд, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася з позовом до Управління пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську про визнання недійсними розпорядження про призначення пенсії № НОМЕР_2, №НОМЕР_3. та №НОМЕР_4 та такими, що суперечать вимогам Законів України „Про державну службу" та ЗУ „Про пенсійне забезпеченя", зобов'язати провести перерахунок розміру призначеної пенсії з врахуванням вислуги років державного службовця і призначити пенсію державного службовця, включивши в суму заробітної плати для обчислення пенсії надбавку за вислугу років в розмірі ЗО відсотків до посадового окладу з врахуванням доплати за ранг, повернути заборгованість та включати вказаний розмір надбавки при подальших перерахунках пенсії.
В судовому засіданні позивачка вимоги позову підтримала з підстав, вказаних в позовній заяві. Представник відповідача згідно довіреності від 05.01.2007 року, Кучірка В.Й. щодо задоволення позову заперечив, суду пояснив, що відповідачем призначено пенсію та визначено розмір надбавки за вислугу років ОСОБА_1. відповідно до Закону України «Про державну службу» та Постанови Кабінету Міністрів України № 283 від 03.03.1994 року, просить в задоволенні позову відмовити.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, з'ясувавши таким чином фактичні її обставини, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачка згідно наказу ДПІ в м. Івано-Франківську НОМЕР_1 була звільнена з роботи у зв"язку з виходом на пенсію по досягненні пенсійного віку. Стаж роботи на державній службі становить 10 років 5 місяців 2 дні, загальний трудовий стаж - 36 років 11 місяців 2 дні.
Згідно довідки ДНІ про заробітну плату державного службовця ОСОБА_1. від 10.05.2006 року вбачається, що позивачці враховувалась до заробітної плати доплата за вислугу років у розмірі 30 % до посадового окладу з врахуванням доплати за ранг. Проте відповідачем в заробітну плату, з якої проведено перерахунок пенсії позивачки, включена надбавка за вислугу років у розмірі 20 %.
Таку позицію відповідача суд вважає неправильною з таких підстав:
Згідно ст.66 Закону України „Про пенсійне забезпечення" до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Згідно ч.1 ст. 37 Закону України „Про державну службу" пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії.
Згідно 4.2 ст.33 цього Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших
надбавок. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Постанови КМУ від 12.09.1997 року № 1013 „Про Порядок виплати винагороди за вислугу років посадовим особам органів державної податкової служби, які мають спеціальні звання" до стажу роботи , що дає право на одержання винагороди за вислугу років, включається час роботи на посадах бухгалтерів, економістів, фінансистів, інженерів - електриків, якщо ці працівники мали спеціальну освіту, працювали за фахом та перейшли на роботу до податкової інспекції і зараховані на відповідну посаду.
Як вбачається з довідки податкового органу, до стажу роботи позивачці було зараховано час роботи на посадах зазначених в переліку Постанови та була призначена та виплачувалася надбавка за вислугу років в розмірі 30 % до посадового окладу та рангу.
Згідно п.3 Постанови КМУ від 31.05.2000 р. за № 865 „Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії":„ ... посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років при визначенні пенсії відповідно до законів враховуються в розмірах, що виплачуються на день звільнення з роботи."
Таким чином, пенсійний орган при призначенні пенсії позивачці повинен був врахувати той розмір згаданої надбавки, який був на момент звільнення позивачки.
Посилання відповідача на застосування Постанови КМУ № 283 від 03.05.94р. , як підставу незастосування вимог іншої Постанови № 1013, в даному випадку є необґрунтованим. З огляду на існування спеціальної норми, дії відповідача по застосуванню в спірному випадку Закону України „ Про державну службу „слід вважати неправомірними та такими, що суперечать вимогам ЗУ „ Про пенсійне забезпечення" та ЗУ „ Про державну службу" прямо порушуючи право особи на належне пенсійне забезпечення. За наведених обставин суд вважає, що вимоги позивачки є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
На підставі ст. 66 ЗУ „ Про пенсійне забезпечення", ст.ст. 33, 37, 37-1 Закону України "Про державну службу", Постанови КМУ від 31.05.2000 р. № 865 „Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії", Постанови КМУ від 12.09.1997 року № 1013 „Про Порядок виплати винагороди за вислугу років посадовим особам органів державної податкової служби, які мають спеціальні звання" та керуючись ст. ст. 11,71,159,160,163 КАС України, суд,
Постановив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про перерахунок неправильно призначеної пенсії державного службовця - задоволити.
Розпорядження Управління пенсійного фонду України в Івано-Франківську № НОМЕР_2, №НОМЕР_3. та №НОМЕР_4 - визнати недійсними.
Зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Івано-Франківську з 02.12.04р. провести позивачці перерахукнок пенсії та призначити пенсію з врахуванням до заробітку з якого визначається пенсія, 30 % надбавки за вислугу років та при черговому перерахуванні пенсії врахувати надбавку за вислугу років в розмірі 30 % від посадового окладу та доплати за ранг з врахуванням вимог чинного законодавства на момент перерахунку та повернути різницю у виплаті з 02.12.05р.
Стягнути з управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківську на користь держави судовий збір в сумі 3,40 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Івано-Франківської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Перегінець Л.В.
Копія вірна..