Справа № 2а-260/2007р. ПОСТАНОВА
Іменем України
25 січня 2007 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
В складі головуючої-судді: Перегінець Л.В.
секретаря: Козюпи З.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Івано-Франківську справу за адміністратвиним позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківського міського центру зайнятості на неправомірні дії по відмові видати клопотання про достроковий вихід на пенсію, суд, -
В стан о в и в:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківського міського центру зайнятості на неправомірні дії по відмові направити клопотання про достроковий вихід на пенсію та про зобов'язання вчинити таку дію.
В судовому засіданні позивачка вимога позову підтримала з підстав вказаних в позовній заяві, суду пояснила, що згідно Кодексу законів про працю має право на достроковий вихід на пенсію. Оскільки їй не було запропоновано відповідачем підходящої роботи, вона звернулася до із заявою про направлення подання до пенсійного фонду про призначення достроково пенсії. Проте відповідач безпідставно відмовив у цьому, тому просить постановити рішення, яким визнати дії відповідача по відмові подати клопотання про достроковий вихід на пенсію неправомірними та зобов'язати направити вказане клопотання.
Представник відповідача згідно довіреності від 09.01.2007 року, Багира О.М. в судовому засіданні вимоги позову заперечила, суду пояснила, що міським центром зайнятості було запропоновано позивачці підходящу роботу двічі 12.12.06р. та 18.12.06р., тому підстав для направлення подання про достроковий вихід на пенсію не було.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази у справі, з'ясувавши таким чином фактичні її обставини, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно Наказу Твано-Франківської філії ВАТ „Укртелеком" НОМЕР_1 позивачка звільнена з роботи по скороченню штатів.
01.11.2006 року ОСОБА_1. звернулася в Івано-Франківський міський центр зайнятості з метою пошуку роботи, а 08.11.2006 року даній особі було надано статус безробітної відповідно до ст.2 Закону України „Про зайнятість населення".
29.11.2006 року та 07.12.2006 року позивачка зверталася до відповідача із заявами про видачу клопотання про достроковий вихід на пенсію. За заявою від 29.11.2006 року позивачці надано письмову відповідь, а в задоволенні заяви від 07.12.06р. відмовлено у зв"язку, як зазначено в резолюції в кутку заяви, - з наявністю вакантної посади у міському відділі субсидій.
12.12.06р. позивачці згідно направлення на працевлаштування № НОМЕР_2 було запропоновано роботу в Івано-Франківському міському відділі субсидій.
18.12.06р. позивачці згідно направлення на працевлаштування № НОМЕР_3 було запропоновано роботу і міській поліклініці № 4 .
Згідно статті 26 Закону України „Про зайнятість населення" ( далі - Закон) працівникам,
трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу
в зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією,
реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням
чисельності або штату працівників, і військовослужбовцям, звільненим з військової служби у зв'язку із скороченням чисельності або штату без права на пенсію, за умови їх реєстрації в службі зайнятості протягом семи календарних днів після звільнення як таких, що шукають роботу, гарантується: право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законом строку осіб передпенсійного віку, які мають страховий стаж для чоловіків - 25 років, для жінок - 20 років, а для осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах, - стаж роботи, який дає право на цей вид пенсії.
1
Тобто, достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законом строку, згідно даної норми, передбачено як гарантія за певних умов визначених нею ж.
Згідно п.32. Постанови КМУ від 27 квітня 1998 p. N 578 Про затвердження положень щодо застосування Закону України "Про зайнятість населення" працівникам передпенсійного віку, трудовий договір з якими було розірвано згідно з пунктом 1 статті 40 КЗпП України і які мають право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку та встановлений законодавством про пенсійне забезпечення необхідний загальний трудовий стаж (у тому числі на пільгових умовах), за умови їх реєстрації у державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, протягом семи календарних днів після звільнення у разі відсутності підходящої роботи видається за їх бажанням клопотання про достроковий вихід на пенсію для подання в місцеві органи соціального захисту населення. Клопотання про достроковий вихід на пенсію може бути видане громадянину за його бажанням та у разі відсутності підходящої роботи і в період його перебування на обліку як безробітного.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачка зверталася із заявою про надання клопотання в Пенсійний фонд України про достроковий вихід на пенсію 29.11.2006р. і 07.12.2006 p., проте на той момент їй не було запропоновано підходящої роботи.
Доказом наявності такої та пропонування підходящої роботи позначка-резолюція на заяві від 07.12.06р. вважатися не може.
Згідно ст.2 Закону у разі відсутності підходящої роботи рішення про надання громадянам статусу безробітних приймається державною службою зайнятості за їх особистими заявами з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу.
Тобто у випадку відсутності підходящої роботи протягом перших семи днів особа, що шукає роботу набуває статусу безробітної. Тому в же з цього моменту у позивачки було право на подання заяви про видачу клопотання. Таке право згідно п.32 Положення за нею зберігається і в статусі безробітної, тому пропонування відповідачем 12.12.06р. та 18.12.06р. роботи в даному випадку не могло бути підставою для відмови за заявою, як від 29.11.06р., так і заявою від 07.12.06р.
Таким чином, оскільки на момент звернення позивачки 29.11.207 р. та 07.12.2006 р. відповідачем не було запропоновано підходящу роботу, він повинен був задоволити заяву позивачки про надання клопотання до Пенсійного фонду України . Доказів щодо недостатності інших підстав для подання такого клопотання відповідачем не наведено.
Призупинення дії норми п.Гст.26 Закону згідно ЗУ „ Про Державний бюджет України
на 2007 рік" , на що посилається відповідач, в даному випадку підставою для відмови в позові бути не може.
На підставі ст.ст.2,7,26 Закону України „Про зайнятість населення", п.32. Постанови КМУ від 27 квітня 1998 p. N 578 Про затвердження положень щодо застосування Закону України "Про зайнятість населення" та керуючись ст. ст. 159,160,163 КАС України, суд,
Постановив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Івано-Франківського міського центру зайнятості на неправомірні дії по відмові видати клопотання про достроковий вихід на пенсію задоволити.
Визнати відмову Івано-Франківського міського центру зайнятості по видачі ОСОБА_1 клопотання про достроковий вихід на пенсію неправомірною.
Зобов'язати Івано-Франківський міський центр зайнятості видати ОСОБА_1 клопотання про достроковий вихід на пенсію.
Стягнути з Івано-Франківського міського центру зайнятості в дохід держави судовий збір в сумі 3,4грн.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом
десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення
в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом
двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Перегінець Л.В.
Копія вірна.