КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-10378/08 Головуючий у 1 інстанції Гонтарук В.М.
Суддя-доповідач Коротких А.Ю.
У Х В А Л А
04 березня 2009 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Коротких А.Ю.
суддів: Бараненка І.І.,
Глущенко Я.Б.,
при секретарі: Дакал В.О.,
розглянувши клопотання управління Пенсійного фонду України в Калинівському районі Вінницької області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 06.12.2007 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Калинівському районі Вінницької області про стягнення недоплаченої щомісячної грошової надбавки до пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 06.12.2007 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу разом з клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.
В клопотанні про поновлення строку апелянт зазначає, що процесуальний строк на апеляційне оскарження постанови від 06.12.2007 року пропущено у зв'язку з тим, що судом першої інстанції, в порушення ч. 3 ст. 167 КАС України, направлено копію оскаржуваної постанови 13.12.2007 року, яку апелянт отримав 14.12.2007 року та, в порушення ч. 4 ст. 167 КАС України, судом не зазначено дату виготовлення оскаржуваної постанови в повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження ухвали суду першої інстанції задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Згідно з вимогами ч.3 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Як вбачається з протоколу судового засідання (а. с. 15-16), оскаржувана постанова була проголошена у повному обсязі 06.12.2007 року.
На підставі викладеної норми законодавства та враховуючи, що апелянту було відомо про розгляд справи в суді першої інстанції, що підтверджується запереченнями на позов від 15.11.2007 року № 593/06.-27/09 (а. с. 13-14), колегія суддів доходить висновку, що апелянт не був позбавлений права у встановлений нормами законодавства строк подати заяву про апеляційне оскарження постанови від 06.12.2007 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України процесуальний строк може бути поновлений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі у разі його пропущення з поважних причин.
Викладені апелянтом в клопотанні причини пропуску процесуального строку суд апеляційної інстанції не вважає поважними, оскільки відповідач не був позбавлений права у встановлений законодавством строк подати заяву про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.
Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів приходить до висновку, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 06.12.2007 року не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 102, 160, 186, 206 КАС України суд,
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання управління Пенсійного фонду України в Калинівському районі Вінницької області про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 06.12.2007 року - відмовити.
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Калинівському районі Вінницької області на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 06.12.2007 року - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя
Судді: