УХВАЛА
08 липня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:
Головуючого, судді: Чистякової Т.І.
Суддів: Новікова Р.В.
Кузнєцової О.О.
При секретарі: Комаренко М. А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі заяву Управління праці і соціального захисту населення Білогірського району АР Крим про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Білогірського районного суду АР Крим від 26 грудня 2007року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Білогірського району АР Крим про перерахунок і виплату недоотриманої щорічної допомоги на оздоровлення за 2006, 2007роки,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Білогірського районного суду АР Крим від 26 грудня 2007року задоволений позов ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Білогірського району АР Крим про перерахунок і виплату недоотриманої щорічної допомоги на оздоровлення за 2006, 2007роки. Суд зобов'язав Управління праці і соціального захисту населення Білогірського району АР Крим перерахувати та виплатити ОСОБА_1 недоодержану суму щорічної допомоги на оздоровлення за 2006, 2007 роки у розмірі, передбаченому Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
18 квітня 2008року відповідачем по справі подана заява про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду. Заява про апеляційне оскарження і апеляційна скарга в матеріалах справи відсутні.
Перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи, наведені в заяві, колегія суддів вважає, що заява про поновлення строку на оскарження не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч.6 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі. Питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання.
Справа №22-а- 4716/08 Головуючий в першій
інстанції, суддя - Лущеко Л.Г. Доповідач, суддя - Чистякова Т.І.
2
В заяві про поновлення строку відповідач вказує, що пропустив встановлений законом строк на оскарження у зв'язку із відсутністю коштів па оплату судового збору.
Колегія суддів вказані заявником підстави пропуску строку на апеляційне оскарження постанови суду не визнає поважними і вважає, що строк на апеляційне оскарження не підлягає поновленню. Крім того, в матеріалах справи відсутні заява про апеляційне оскарження і апеляційна скарга.
Керуючись ст. ст. 102. 186, Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Відмовити в задоволенні заяви Управління праці і соціального захисту населення Білогірського району АР Крим про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Білогірського районного суду АР Крим від 26 грудня 2007року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Білогірського району АР Крим про перерахунок і виплату недоотриманої щорічної допомоги на оздоровлення за 2006, 2007року.
Залишити без розгляду апеляційну скаргу Управління прані і соціального захисту населення Білогірського району АР Крим на постанову Білогірського районного суду АР Крим від 26 грудня 2007року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту- населення Білогірського району АР Крим про перерахунок і виплату недоотриманої щорічної допомоги на оздоровлення за 2006, 2007роки.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого Адміністративного суд;» України протягом одного місяця.