Справа № 2-а-35/2009 рік.
У Х В А Л А
16 березня 2009 року м. Старий Самбір
Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Ніточко Л.Й., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання незаконною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 06.02.2009 року,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 24.02.2009 року звернувся до суду з позовною заявою до старшого інспектора ДПС ДАІ, Старосамбірський район, Шпак В.Ю. про визнання незаконною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 06.02.2009 року, посилаючись на те, що 06 лютого 2009 року в м.Старий Самбір на вул.Дрогобицькій старшим інспектором ДПС ДАІ Старосамбірського району Шпак В.Ю. було складено протокол і винесено постанову про адміністративне стягнення, згідно якої на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 гривень за керування автомобілем без тимчасового реєстраційного талону за відсутності власника. Дану постанову вважає незаконною, оскільки він керував автомобілем марки «Камаз« на підставі довіреності, а відповідальність за ч.1 ст.126 КУпАП несуть водії, котрі не мають при собі, не пред'явили або не передали для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, талон до нього, реєстраційні та інші документи, які підтверджують право користування або розпорядження транспортним засобом. А згідно з п.15 Правил державної реєстрації транспортних засобів та п.6.2. Інструкції щодо порядку видачі тимчасових реєстраційних талонів та транспортні засоби, випливає, що тимчасовий реєстраційний талон не є документом, який підтверджує право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, оскільки він видається вже при наявності у водія такого документа (наприклад довіреності) один примірник котрого залишається в Державтоінспекції. Тому просить визнати таку постанову незаконною та скасувати її.
26.02.2009 року дана позовна заява залишалась без руху оскільки подана з порушенням ст.106 КАС України і надавався термін до 10.03.2009 року для виправлення її недоліків. 11.03.2009 року до суду поступила позовна заява на виконання даної ухвали. В ній відповідачем зазначено управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, що знаходиться в м.Львів.
За змістом статей 1,17 Кодексу адміністративного судочинства України спори фізичних чи юридичних осіб із суб"єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень /нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії/, дій чи бездіяльності, відносяться до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до ч.2 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України, яка визначає територіальну підсудність, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб"єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
З наданих позивачем матеріалів та позовної заяви вбачається, що він проживає АДРЕСА_1, а також те, що він просить визнати незаконною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення винесеною старшим інспектором ДПС ДАІ Старосамбірського району Шпак В.Ю. на його ім"я, тобто позивач оскаржує правовий акт індивідуальної дії, а також дії суб"єкта владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи. Тому зазначена позовна заява даному суду не підсудна.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України суддя повертає позовну заяву позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Виходячи з наведеного, керуючись п. 6 ч.3, ч.4 ст. 108 КАС України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 про визнання незаконною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 06.02.2009 року повернути позивачеві, роз"яснивши йому, що для оскарження правового акта індивідуальної дії чи дії суб"єкта владних повноважень, потрібно звернутися до суду за місцем його проживання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Старосамбірський районний суд шляхом подачі протягом п"яти днів з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя - підпис -
Копія вірна:
Суддя Л.Й. Ніточко