Судове рішення #4598572
Справа № 1-146/09

Справа № 1-146/09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В И Р О К

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

30.04.2009 р.                                                    Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді Панасюка О.С.

з участю секретаря Селіщевої С.В.

прокурора Джежик Р.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині

справу про обвинувачення

   ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1р. нар., уродженця та жителя АДРЕСА_1, громадянина України, не працює, із загальною середньою освітою, не одруженого, раніше  не судимого;

   ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р. нар., уродженця та жителя АДРЕСА_2, громадянина України, не працює, із базовою середньою освітою, неодруженого, раніше  не судимого

в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.186  КК України, -

 

Встановив:

 

7.02.2009р. приблизно о 20 год. в с. Гранів Гайсинського району ОСОБА_1 з ОСОБА_2, обоє перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, з метою придбання самогону, прийшли до будинку ОСОБА_3 по АДРЕСА_3, зайшовши до якого через незачинені двері, ОСОБА_1 запитав у ОСОБА_3 чи є у нього горілка або гроші і, отримавши негативну відповідь, тричі ударив ОСОБА_3 кулаком руки в обличчя, від чого той впав на підлогу, ОСОБА_2 почав тримати його за руки, а ОСОБА_1 обшукав кишені, знайшов гроші в сумі 3 грн., якими відкрито незаконно заволодів, таким чином потерпілому були заподіяні легкі тілесні ушкодження у виді синців, саден та набряку м`яких тканин в ділянці обличчя, крововиливу під кон`юктиву лівого ока, а також матеріальні збитки на суму 3 грн.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винуватість у скоєнні злочину визнав повністю, щиро каявся і пояснив, що вечором 7.02.2009р., вживши з ОСОБА_4 пива, вирішили зайти до ОСОБА_3 придбати самогону, в будинку потерпілого він запитав його про наявність горілки або грошей на її придбання і оскільки той відповів, що ні горілки, ні грошей не має, він тричі ударив ОСОБА_3 кулаком руки в обличчя, від чого той впав, після чого ОСОБА_2 схопив потерпілого за руки, а він обшукав кишені, де знайшов 3 грн., які забрав із собою.

Підсудний ОСОБА_2 винуватість визнав повністю, каявся і дав аналогічні показання показанням ОСОБА_1.  

Окрім визнання вини підсудними їх винуватість підтверджується такими доказами:

   власноручною заявою потерпілого ОСОБА_3 про те, що 7.02.2008р. двоє невідомих йому осіб зайшли в його будинок, спричинили тілесні ушкодження та відібрали гроші в сумі 3 грн. (а.с.9);

   висновком судово-медичної експертизи № 39 від 13-26.02.2009р., за яким у ОСОБА_3 мали місце тілесні ушкодження у виді синців, саден та набряку м`яких тканин в ділянці обличчя, крововиливу під кон`юктиву лівого ока, які відносяться до легких по ступеню тяжкості, могли бути заподіяні 7.02.2009р. за викладених обставин  (а.с.45).

    Дії підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 суд кваліфікує за ч.2 ст.186 КК України, як відкрите викрадення чужого майна (грабіж), поєднаний із насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров`я потерпілого, вчинений за попередньою змовою групою осіб.

Обираючи покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує визначені ст. 65 КК України загальні засади його призначення стосовно обставин цієї справи, обставини, що його пом'якшують - щире каяття, активне сприяння досудовому і судовому слідству, відшкодування завданих збитків; обставиною, що обтяжує покарання підсудному є скоєння злочину в стані алкогольного сп'яніння.

Оскільки скоєний підсудними злочин є тяжким, то покаранням за нього має бути позбавлення волі. Проте, ОСОБА_1 раніше не судимий, посередньо характеризується за місцем проживання, має молодий вік, що з урахуванням наведених вище обставин, які пом'якшують покарання, навіть попри наявність обставини, що його обтяжує, вказує на можливість його виправлення та запобігання скоєнню нових злочинів без відбування призначеного покарання, якщо протягом встановленого судом на підставі ст.75 КК України іспитового строку він не коїтиме нових злочинів та виконає покладені відповідно до ст.76 КК України обов'язки.

Обираючи покарання підсудному ОСОБА_2, в якості пом'якшуючих його обставин суд враховує щире каяття, активне сприяння досудовому і судовому слідству, відшкодування завданих збитків; обставиною, що обтяжує покарання підсудному є скоєння злочину в стані алкогольного сп'яніння.

Враховуючи те, що скоєний підсудними злочин є тяжким, то покаранням за нього має бути позбавлення волі, але ОСОБА_2 раніше не судимий, позитивно характеризується за місцем проживання, має молодий вік, що з урахуванням наведених вище обставин, які пом'якшують покарання, навіть попри наявність обставини, що його обтяжує, свідчить про можливість його виправлення та запобігання скоєнню нових злочинів без відбування призначеного покарання, якщо протягом встановленого судом на підставі ст.75 КК України іспитового строку він не коїтиме нових злочинів та виконає покладені відповідно до ст.76 КК України обов'язки.

Речових доказів і судових витрат у справі не має, цивільний позов не заявлявся.

 

Керуючись ст. ст. 323-335 КПК України, суд, -

 

Присудив:

 

ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.186  КК України, і призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки.

На підставі ст.75 КК України ухвалити про звільнення засудженого ОСОБА_1 О.В. від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо протягом іспитового строку в 2 (два) роки він не скоїть нового злочину.

На підставі ст.76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 О.В. такі обов'язки:

   не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;

   повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Запобіжний захід щодо засудженого ОСОБА_1 О.В. до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.

ОСОБА_2 визнати винуватим у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.186  КК України, і призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки.

На підставі ст.75 КК України ухвалити про звільнення засудженого ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо протягом іспитового строку в 2 (три) роки він не скоїть нового злочину.

На підставі ст.76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_2такі обов'язки:

   не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;

   повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Запобіжний захід щодо засудженого ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.

Вирок може бути оскаржено протягом 15 діб до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд з часу його проголошення.

 

 

 

 

 

 

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація