Справа№ 2-132/2007 p. РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.01.2007 року Бориспільській міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді: Мартинова Є.О.
при секретарі: Ницькій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бориспіль справу за позовом ОСОБА_1до Вишеньківської сільської ради, треті особи: ОСОБА_2 та ОСОБА_3, про визначення додаткового строку для прийнття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з цим позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1року його бабуся - ОСОБА_4 отримала сертифікат на право на земельну ділянку в АДРЕСА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 бабуся померла, заповіту вона не складала. З ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер батько позивача - ОСОБА_5, який був єдиним сином ОСОБА_6 Батько фактично прийняв спадщину після смерті ОСОБА_6, але юридично її не оформив. Мати та брат позивача не мають наміру приймати спадщину та відмовляються від неї на його користь. Однак у встановлений законом 6-ти місячний строк позивач не подав в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини, в зв'язку з тим, що був юридично не обізнаний. Тому просить визначити додатковий строк терміном в два місяці для подачі заяви про прийняття спадщини.
Позивач в судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги.
Відповідач надав суду заяву, в якій покладається на розсуд суду та просить слухати справу у відсутності їх представника.
Третя особа ОСОБА_2. проти позову не заперечує.
Третя особа ОСОБА_3. надав суду заяву, в якій зазначив, що відмовляється від спадщини на земельну ділянку в АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1. та просить справу слухати в його відсутність.
Співвідповідач в судове засідання не з»явився, хоча про день, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 року помер ОСОБА_5 - батько позивача, який при житті фактично прийняв спадщину після смерті ОСОБА_6 у вигляді сертифікату на право на земельну ділянку в АДРЕСА_2 Бориспільського району, однак юридично її не оформив.
Згідно ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.
Мати позивача - ОСОБА_2 та його брат - ОСОБА_3 не мають наміру приймати спадщину та відмовляються від неї на користь позивача.
Згідно ст. 1265 ЦК України, у п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.
Таким чином, позивач є спадкоємцем п'ятої черги за законом.
Позивач у встановлений законом строк не подав заяву про прийняття спадщини, в зв»язку зі своєю юридичною необізнаністю.
Згідно ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, суд приходить до висновку, що строк для прийняття спадщини пропущений позивачем з поважної причини, та вважає необхідним призначити ОСОБА_1. додатковий строк терміном в два місяці, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.ст. 1258, 1265, 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 4, 10, 60, 130,174, 213, 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, терміном 2 (два) місяці, для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його бабусі - ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Строк почати рахувати з дня вступу рішення в законну силу.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційному суді Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі заяви про його оскарження протягом десяти днів з дня його ухвалення та подальшої подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви.
З оригіналом згідно: