Справа № 2-222/07р. УХВАЛА
Іменем України
29.01.2007 року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Завірюха О.В.,
Розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2., АТЗТ київсоюзшляхпроект", ТОВ „Всеукраїнський реєстратор", ТОВ „Еко-інвест", ТОВ „Ініціатор-"Ріелті" про визнання неправомірною бездіяльність, .визнання загальних зборів не дійсними, визнання дій незаконними, визнання правочину недійсним, -
встановив:
представником АТЗТ „Київсоюзшляхпроект" було подано клопотання про закриття провадження у справі оскільки дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а також клопотання про передачу справи на розгляд районного суду м. Києва за місцезнаходженням адміністративної будівлі АТЗТ „Київсоюзшляхпроект" .
Позивач дані клопотання не підтримав і вважає, що підстав для закриття провадження по справі або передачі справи на розгляд районного суду м. Києва не має.
Відповідач ОСОБА_2 підтримала думку позивача.
Представники ТОВ „Всеукраїнський реєстратор", ТОВ „Еко-інвест" та ТОВ „Ініціатор-Ріелті" до суду не з'явились про причини не явки суд не повідомили, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, своїх пояснень чи заперечень також не направили.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що клопотання про закриття провадження у справі підлягає задоволенню, а в клопотанні про передачу справи на розгляд районного суду м. Києва необхідно відмовити виходячи з наступного.
Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів" від 15.12.2006р. внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України згідно із якими - господарським судам підвідомчі: справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.
Згідно ст. 167 Господарського кодексу України, корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами Під корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.
ОСОБА_1. звернувся 10.11.2006р. із позовною заявою до Бориспільського міськрайонного суду Київської області, як акціонер АТЗТ „Київсоюзшляхпроект" за захистом своїх корпоративних прав, дану заяву суд прийняв до свого провадження в порядку цивільного судочинства. Проте, згідно змін від 15.12.2006р. дана заява не відноситься до підсудності Бориспільського міськрайонного суду і розглядається в порядку господарського судочинства. Крім того згідно змін від 15.12.2006р. внесених до Цивільного процесуального кодексу України ст. 311 ЦПК передбачає, що однією з підстав для скасування рішення суду і передачі справи на новий розгляд є порушення правил виключної підсудності при розгляді справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. 205 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
клопотання АТЗТ „Київсоюзшляхпроект" про закриття провадження у справі задоволити. Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2., АТЗТ „Київсоюзшляхпроект", ТОВ „Всеукраїнський реєстратор", ТОВ „Еко-інвест", ТОВ „Ініціатор-Ріелті" про визнання
2
неправомірною бездіяльність, визнання загальних зборів не дійсними, визнання дій незаконними, визнання правочину недійсним - закрити у зв'язку з тим, що дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
В задоволенні клопотання про передачу справи на розгляд районного суду м. Києва та місцезнаходженням адміністративної будівлі АТЗТ „Київсоюзшляхпроект" - відмовити.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайсуд Київської області протягом 5 днів з дня проголошення ухвали, а апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом 10 (десяти) днів після подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали, але підлягає негайному виконанню.