Судове рішення #459022
Справа № 2а-78/2007

Справа № 2а-78/2007

 

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

" ЗО " січня 2007 року 09 год.ООхв.              Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді -                                          І.В. Муранової

при секретарях -                                                 Ю.Ф.Макода, О.В. Бондаренко,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Борисполі Київської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бориспільської районної державної адміністрації Київської області про видачу дублікату державного акту на право власності на земельну ділянку, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Бориспільського міськрайонного суду з даним адміністративним позовом до Бориспільської районної державної адміністрації Київської області та Бориспільського районного відділу Київської регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру", в якому просив суд зобов'язати Бориспільську районну адміністрацію видати розпорядження про видачу дубліката Державного акту на право власності на земельну ділянку серія ІНФОРМАЦІЯ_1 виданого на його ім'я на підставі розпорядження Бориспільської райдержадміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_2, а також зобов'язати Бориспільський районний відділ Київської регіональної філії ДП„Центр державного земельного кадастру" виготовити дублікат утраченого державного акта на право власності на земельну ділянку серії ІНФОРМАЦІЯ_1

Свої вимоги позивач обґрунтовує наступним. Він є власником земельної ділянки з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, що посвідчується Державним актом на право власності на земельну ділянку серія ІНФОРМАЦІЯ_1 виданого на його ім'я на підставі розпорядження Бориспільської райдержадміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_2  В ІНФОРМАЦІЯ_3 року він звернувся до Бориспільського районного відділу Київської регіональної філії ДП „Центр державного земельного кадастру" із заявою про видачу йому Державного акту на право власності на земельну ділянку серія ІНФОРМАЦІЯ_1 але йому було відмовлено в отриманні зазначеного акту у зв'язку з тим, що його вже одержала інша особа на підставі доручення від його імені. Хто міг діяти по дорученню від його імені, позивачу не було відомо. З метою отримання дубліката втраченого Державного акту він звернувся до Бориспільської районної державної адміністрації, а також розмістила у газеті „ІНФОРМАЦІЯ_4" НОМЕР_1 оголошення про те, що Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ІНФОРМАЦІЯ_1 виданий на її ім'я на підставі розпорядження Бориспільської райдержадміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_2, загублено. Позивач вважає, що Бориспільська районна державна адміністрація безпідставно відмовляє йому у видачі дубліката втраченого Державного акта. Позивач стверджує, що внаслідок протиправних дій Бориспільської районної державної адміністрації створені перешкоді в реалізації його права на земельну ділянку та порушені вимоги ч.2 ст. 14, ч.1,4 ст.41 Конституції України, ч.З ст.2, ст. 19,49 Закону України „Про власність", ч.2 ст.319, ч.І ст.321, ч.2 ст.373 Цивільного кодексу України, ст.90 Земельного кодексу України.

В судовому засіданні позивач відмовився від своїх вимог до Бориспільського районного відділу Київської регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру", позовні вимоги до Бориспільської районної адміністрації підтримав повністю, а також уточнив, що в тексті позовної заяви помилкового зазначена дата прийняття розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 Під час розгляду справи йому стало відомо, що Державний акт на право власності на земельну ділянку йому виданий на підставі розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_5. Про те, що дане розпорядження скасовано, він також дізнався під час розгляду справи, вказане розпорядження він не оскаржував, від уточнення позовних вимог відмовляється.

Представник відповідача - суб'єкта владних повноважень Бориспільської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Відповідач надав письмову заяву про розгляд справи без присутності представника адміністрації, ніяких заперечень проти позову не надав.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та надані відповідачем документи, вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Розпорядженням Бориспільської районної державної адміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_5 „Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни використання земельних ділянок з ведення товарного сільськогосподарського виробництва на ведення особистого селянського господарства громадянам на території В.Олександрівської сільської ради" було змінено цільове використання земельних ділянок наданих громадянам для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в тому числі позивачу ОСОБА_1, на ведення особистого селянського господарства, згідно з додатком - Списком

 

2

громадян-власників земельних ділянок на території Великоолександрівської   сільської   ради   за   межами населеного пункту /а.с-27-28/. На підставі вказаного розпорядження на ім'я позивача ОСОБА_1 був виготовлений Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с-32/.

Відповідно до вимог частини 1 статті 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку виникає після одержання її власником документа, що посвідчує право власності на земельну ділянку, та його державної реєстрації.

Згідно з поясненнями позивача вказаний Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ІНФОРМАЦІЯ_1 йому не видавався, а був отриманий невідомою йому особою. Проте жодних доказів того, що позивач був позбавлений можливості встановити обставини видачі Державного акту на право власності на земельну ділянку на його ім'я, в тому числі встановити підстави та особу, якій він був виданий, позивачем не надано.

Відповідно до вимог пунктів 5.1,5.2 „Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі", затвердженої наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах від 04.05.1999 року №43 (з наступними змінами), зареєстрованим в міністерстві юстиції України 04.06.1999 року за №354/3647, при втраті (псуванні) державного акта на землю власнику або землекористувачі видається відповідний дублікат. Для отримання дубліката власник утраченого (зіпсованого) державного акта на право власності на земельну ділянку письмово звертається до відповідного органу, яким було видано зазначений державний акт. У заяві вказується: де, коли і за яких обставин втрачено (зіпсовано) зазначений державний акт. Власник також дає повідомлення про втрату зазначеного державного акта в місцевих засобах масової інформації. Якщо протягом місяця з дня публікації ніяких повідомлень власнику не надійшло, то відповідний орган, яким було видано зазначений державний акт, дає доручення місцевому державному органу земельних ресурсів Держкомзему України виготовити дублікат утраченого (зіпсованого) зазначеного державного акта.

8 квітня 2006 року в Бориспільській районній газеті „ІНФОРМАЦІЯ_4" НОМЕР_1 було опубліковано оголошення наступного змісту: „Загублений Державний акт серія ІНФОРМАЦІЯ_1 на право власності на землю, виданий на основі рішення Бориспільської райдержадміністрації ІНФОРМАЦІЯ_6 на ім'я ОСОБА_1. Вважати недійсним".

Проте доказів того, що позивач звертався до Бориспільської районної державної адміністрації із заявами про видачу дубліката Державного акту на право власності на земельну ділянку, суду не надано та не зазначено джерел їх здобуття.

Розпорядженням Бориспільської районної державної адміністрації від  ІНФОРМАЦІЯ_7  вищезазначене розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_5 „Про затвердження проекту землеустрою щодо зміни використання земельних ділянок з ведення товарного сільськогосподарського виробництва на ведення особистого селянського господарства громадянам на території В.Олександрівської сільської ради" було скасовано/а.с-29/.

За змістом пункту 1.4 „Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі" Державний акт на право власності на земельну ділянку видається на підставі рішення Кабінету Міністрів України, обласної, районної, Київської і Севастопольської міських, міської, селищної, сільської ради, ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, районної, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій.

Таким чином, на момент розгляду справи в суді розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_5, на підставі якого був виданий Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ІНФОРМАЦІЯ_1, втратило свою чинність згідно з розпорядженням Бориспільської районної державної адміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_7

Відповідно до вимог ч.2 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Позивачу та її представнику були роз'яснені їх процесуальні права та обов'язки а також наслідки вчинення чи не вчинення процесуальних дій, в тому числі щодо обов'язку сторін довести ті обставини, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог чи заперечень та право позивача змінити підставу або предмет адміністративного позову.

В судовому засіданні позивач відмовився уточнювати позовні вимоги, в зв'язку з чим правомірність прийняття розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_7 не було предметом судового розгляду.

 

3

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку про те, що заявлена позовна вимога про зобов'язання видати розпорядження про видачу дубліката Державного акта направо власності на земельну ділянку не може бути задоволена, оскільки відсутні передбачені діючим законодавством підстави для видачі Державного акта на право власності на земельну ділянку, дублікат якого просить видати позивач, а саме: розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації про передачу земельної ділянки позивачу є нечинним внаслідок його скасування.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2,11,69,71,86,128,158-163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Бориспільської районної державної адміністрації Київської області про видачу дублікату державного акту на право власності на земельну ділянку відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація