Справа № 1-406-2007
ВИРОК
ім'ям України
22 січня 2007 року. м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Задорожного М.І.
при секретарі: Сусловій Н.С.
за участю прокурора Божко О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові кримінальну справу за обвинуваченням:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця м. Харкова, громадянина України, українця, що має н/середню освіту, одруженого, не працюючого, раніше не судимого, зареєстрованого: АДРЕСА_1
у скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст. 307, ч.2 ст. 309 КК України,
УСТАНОВИВ:
В кінці листопада 2006 року, точна дата в ході досудового слідства не встановлена, близько 15 годин, ОСОБА_1 знаходячись на території торгівельного центру «Барабашово» по вул. Академіка Павлова в м. Харкові, усвідомлюючи протиправність своїх дій, як з метою подальшого збуту так і з метою особистого вживання незаконно придбав у невстановленої в ході досудового слідства особи особливо небезпечний наркотичний засіб канабіс загальною вагою 7,6919 грам, який став незаконно зберігати при собі і перевозити по м. Харкову в автомобілі.
Реалізовуючи намір направлений на незаконний збут наркотичного засобу, ОСОБА_1, З грудня 2006 року близько 12 години, знаходячись в районі перетину вул. Шевченко і вул. Героїв Праці в м. Харкові, усвідомлюючи протиправність своїх дій, незаконно збув своєму знайомому ОСОБА_2 особливо небезпечний наркотичний засіб канабіс вагою 1,9154 грам, одержавши за це платню у розмірі 15 гривень.
З грудня 2006 року о 13 годині біля кафе «Сокольники», розташованого по вул. Сумський в м. Харкові ОСОБА_1 був затриманий співробітниками міліції, які в ході огляду виявили у нього і вилучили три пакети з речовиною рослинного походження в подрібненому і висушеному стані, який згідно висновку судовий - хімічної експертизи НОМЕР_2 від 19 грудня 2006 року є особливо небезпечним наркотичним засобом канабіс (маріхуана висушена) загальною вагою 5,7769 грам, і який він незаконно придбав, зберігав і перевозив без мети збуту.
Підсудний ОСОБА_1 провину свою в пред'явленому йому обвинуваченні визнав цілком, щиросердно покаявся і пояснив, що він вчинив злочини при викладених вище обставинах.
Оскільки підсудний ОСОБА_1 цілком визнав свою провину в пред'явленому йому обвинуваченні і не заперечує фактичні обставини справи, з урахуванням думки всіх осіб, що беруть участь у розгляді справи, суд, у відповідності зі ст. 299 КПК України, прийшов до висновку про не доцільність дослідження доказів у справі у відношенні тих фактичних обставин, що ніким не оскаржуються.
Суд вважає, що винність підсудного ОСОБА_1 у пред'явленому обвинуваченні цілком доведена і кваліфікує його дії:
· за ч.2 ст. 307 КК України, оскільки він незаконно придбав, перевозив і зберігав з метою збуту, а також незаконно збував особливо небезпечного наркотичний засіб;
· ч.2 ст. 309 КК України, оскільки він вчинив незаконне придбання, перевезення і зберігання наркотичного засобу, здійснене особою, що раніше скоїла злочин,2 передбачений ст. 307 КК України.
Вивченням особи ОСОБА_1 установлено, що він раніше не судимий, щиросердно визнав свою провину, щиро покаявся у вчиненому, на обліку в лікаря психіатра і лікаря нарколога не перебуває, за місцем проживання характеризується позитивно, має на утриманні двох малолітніх дітей, його дружина не працює в зв'язку з доглядом за дітьми.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1 суд, з огляду на те, що він уперше притягується до кримінальної відповідальності, ступеня тяжкості скоєного злочину, наведених вище даних про його особу, а також його щирого розкаяння у вчиненому, сприяння в розкритті злочину, знаходить необхідним для його виправлення, перевиховання і попередження нових злочинів призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі в межах, необхідних для досягнення цих цілей.
З огляду на те, що ОСОБА_1 засуджується до позбавлення волі на термін не більш п'яти років, а також з урахуванням ступеня тяжкості скоєного злочину, наведених вище даних про його особу, його
5
щирого каяття, суд вважає, що його виправлення і перевиховання можливе без ізоляції від суспільства й у відповідності зі ст. 75 КК України вважає за можливе звільнити його від відбування покарання, якщо протягом трьох років він не вчинить нового злочину і виконає, покладені на нього обов'язки.
Відповідно до акту судово-наркологічної експертизи №2266 від 26 грудня 2006 року ОСОБА_1 має потребу в примусовому лікуванні від наркоманії, протипоказання якому немає.
Відповідно до ст. 96 КК України примусове лікування може бути застосоване судом до осіб, які вчинили злочини та мають хворобу, що становить небезпеку для здоров'я інших осіб.
З врахуванням того, що ні в продовженні досудового слідства, ні в судовому засіданні не було встановлено обставин про те, що хвороба підсудного становить небезпеку для здоров'я інших осіб, суд не вважає за необхідне призначати йому примусове лікування у спеціальних лікувальних закладах.
Речові докази в справі суд знаходить необхідним визначити відповідно до вимог ст. 81 КПК України.
Запобіжний захід у відношенні ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу суд знаходить необхідним залишити без зміни - підписку про невиїзд.
Керуючись ст. ст. 321 - 325 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст. 307 КК України і ч.2 ст. 309 КК України та призначити йому покарання:
· за ч.2 ст. 307 КК України п'ять років позбавлення волі;
· ч.2 ст. 309 КК України три роки позбавлення волі.
Відповідно до ст. 70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_1покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.
У відповідності зі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання, якщо протягом трьох років він не вчинить нового злочину і виконає, покладені на нього обов'язки.
Зобов'язати ОСОБА_1 протягом трьох років не виїжджати за межі України для постійного проживання без дозволу органа кримінально-виконавчої системи, повідомляти в органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи чи навчання, періодично з'являтися в ці органи для реєстрації.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави вартість проведення судово-хімічних експертиз в розмірі' сто вісімдесят вісім гривень тридцять копійок.
Речові докази по справі: пакет, опечатаний печаткою НОМЕР_2 з трьома пакетами з речовиною рослинного проходження та пакет, опечатаний печаткою №НОМЕР_1 з одним пакетом з речовиною рослинного проходження, що зберігаються в камері схову ОРО ГУ МВС України в Харківській області - знищити.
Запобіжний захід у відношенні ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити без зміни - підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений протягом п'ятнадцяти діб із дня проголошення вироку в апеляційний суд Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова.