Судове рішення #458206
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

"13" лютого 2007 р.                                                                        м.Рівне           

             дата прийняття постанови                                                                                                                                                                 місце прийняття

10:05 год.                                                                                      Справа №  10/18

  час прийняття постанови                                                                                            номер справи

Господарський суд Рівненської області в складі: головуючий - суддя ; секретар  судового засідання - помічник судді Бережнюк В.В.

 

за участю представників сторін: 

від позивача  :  представник Кулініч А.О. довіреність № 11011/10-32  від 11.07.06 р. 

від відповідача : представник  не з'явився,    

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Державна податкова інспекція у місті Рівне      до відповідача підприємець ОСОБА_1про стягнення в сумі 3409 грн. 50 коп.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

  Позивач звернувся до господарського суду Рівненської області, як суду адміністративної юрисдикції, з позовом про стягнення в сумі 3409 грн. 50 коп.  - штрафних санкцій за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Відповідач (його уповноважений представник) власної позиції з предмету спору не виклав, в судове засідання не з'явився, про день та час судового засідання судом повідомлявся належним чином, що підтверджується  матеріалами, наявними у справі.  

Позивач надав пояснення, які повністю співпадають із позицією, яка викладена в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився, письмових клопотань про розгляд справи без його участі не надав, пояснень з приводу заявленого предмету спору не подав. Кодекс адміністративного судочинства України (частина 2 статті 128) надає суду право у разі неприбуття без поважних причин представника сторони, розглянути спір по суті.

Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані позивачем одночасно із позовною заявою. Нових доказів позивач суду не надавав.

Письмових клопотань від учасників судового процесу щодо здійснення технічної фіксації судового процесу не надходило. Протокол судового засідання складено відповідно до вимог Прикінцевих та перехідних положень КАСУ.  Представнику позивачароз'яснено право заявляти відвід суду згідно ст.30 КАСУ, а також роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст.ст.49, 51 цього Кодексу.

   

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані  ним письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, місцевий господарський суд, 

ВСТАНОВИВ:

16.04.2004 р. проведено перевірку господарської одиниці - кіоску, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що належить підприємцю ОСОБА_1 За результатами перевірки встановлено, що у вказаному кіоску проводилась роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії, чим порушено ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". Дані обставини підтверджуються актом перевірки від 16.04.2004 р. (арк.с.12-13). Тому податковим органом прийнято рішення №НОМЕР_1 від 28.04.2004 р. (арк.с.11) про застосування до підприємця ОСОБА_1. фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

13.03.2006 р. проведено  перевірку  господарської одиниці - павільйону, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що належить підприємцю ОСОБА_1 За результатами перевірки встановлено, що у вказаному павільйоні проводилась роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії, чим порушено ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", також встановлено, що у вказаному павільйоні здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями без застосування реєстратора розрахункових операцій та не роздруковано і не видано розрахунковий чек, чим порушено вимоги п.1 п.2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Дані обставини підтверджуються актом перевірки від 13.03.2006 р. (арк.с.18-19). Тому податковим органом прийнято рішення №НОМЕР_2 від 24.03.2006 р. (арк.с.16) про застосування до підприємця ОСОБА_1. фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. та рішення №НОМЕР_3 від 24.03.2006 р. (арк.с.21)  про застосування до підприємця ОСОБА_1. фінансових санкцій в сумі 9,50 грн.

Станом на  14 грудня 2006 р. відповідач заборгував   3409 грн. 50 коп., що підтверджується  витягами із особових рахунків; копіями актів перевірки, копіями рішень податкового органу. Рішення податкового органу відповідачем у встановленому порядку не оспорювалися, недійсними не визнавалися, а відтак є підставою для підтвердження нарахування штрафних санкцій.

Відтак вказана сума  є недоїмкою та є узгодженою.

Відповідно до ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності у них ліцензії. Згідно з ч.2 ст.17 вказаного Закону у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема, у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700,00 грн. Відповідно до ч.3 ст.17 Закону зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.

Відповідно до ч.4 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" рішення про стягнення штрафів, передбачених ч.2 ст.17 Закону приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Ч.5 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачає, що у  разі   невиконання   суб'єктом  підприємницької  діяльності рішення  органів,  зазначених  у  частині третій цієї статті сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Згідно з п.1, п.2 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють  операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані:  проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;  видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

Згідно з п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, передбачено застосування фінансових санкцій у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Відповідно до ст.25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України.

У п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" зазначено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані дердавні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що  позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.

 

Керуючись статтями 160-163, 254, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити в повному обсязі

Присудити до стягнення з відповідача - підприємця ОСОБА_1(АДРЕСА_2,  ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_4) на користь Державна податкова інспекція у місті Рівне    (вул. Відінська 8,Рівне,33023,   код ЄДРПОУ 34327770)  штрафні санкції в сумі 3409 грн. 50 коп. 

Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 КАСУ.  

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини - з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

Суддя                                                          

   Повний текст постанови підписано "13" лютого 2007 р.

  • Номер:
  • Опис: про стягнення 74 651,43 грн
  • Тип справи: Позовна заява(звичайна)
  • Номер справи: 10/18
  • Суд: Господарський суд міста Києва
  • Суддя: Юрчук М.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.01.2011
  • Дата етапу: 03.03.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація