Справа № 2-625/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 квітня 2010 р. Ренійський районний суд Одеської області
у складі: - головуючого судді Бешлієвої Т.А.;
-при секретарі Івановій Н.С.,
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в м. Рені справу за позовом Західно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в особі Ізмаїльського територіального відділу до ОСОБА_1 про стягнення заподіяної шкоди у розмірі 102 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Відповідач ОСОБА_1 позов визнає, проти вчиненого правопорушення не заперечує, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність.
Представник позивача, діючий на підставі доручення від Західно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в особі Ізмаїльського територіального відділу, свої позовні вимоги підтримує, просив розглянути справу без його участі.
Судом в ході судового розгляду були досліджені:
-розрахунок матеріальної шкоди, завданої незаконним виловом риби;
-копія протоколу про адміністративне правопорушення від 13.02.2010 р.;
-копія акту прийому-передачі вилученої риби № 45 від 13.02.2010 р.;
-копія постанови Ренійського райсуду про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності від 02.04.2010 р.;
Дослідивши надані докази, судом були встановлені наступні обставини:
позивач просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 суму заподіяної ним шкоди у розмірі 102 грн. на користь держави, зазначивши у позові, що 13.02.2010 р. відповідач, знаходячись на озері Ялпуг Ренійського району, без відповідного дозволу, незаконно ловив рибу забороненим знаряддям лову – 2 ставними сітками, чим завдав вищевказану шкоду рибному господарству України. За вчинення адміністративного правопорушення, що полягає у грубому порушенні правил рибальства, на відповідача постановою Ренійського райсуду від 02.04.2010 р. було накладено штраф із конфіскацією знаряддя лову та риби. На момент затримання на місці правопорушення у відповідача було вилучено цінні породи риби, а саме: тарань – 10 шт. Згідно такс для обчислення розміру шкоди, затверджених Постановою Кабинету Міністрів України № 32 від 19.01.1998 р. позивачем був нарахований розмір заподіяної шкоди, який склав 102 грн. і оскільки відповідач його в добровільному порядку не погасив, позивач просить його стягнути в судовому порядку.
Вивчивши матеріали справи та надані докази, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, знайшли своє підтвердження у судовому засіданні та підлягають задоволенню. Згідно ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоду, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкода завдана не з її вини. Ст. 68 Закону України ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», встановлено, що підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України. В даному випадку, шкода рибному господарству заподіяна відповідачем, тобто його незаконними діями щодо вилову риби, вина його встановлена постановою суду про притягнення до адміністративної відповідальності, судом призначено відповідне адміністративне стягнення. П.п. 8.17. Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря передбачена можливість звернення із позовом про відшкодування збитків і втрат, заподіяних рибному господарству порушенням законодавства про охорону та використовування водних живих ресурсів. Таким чином, є всі правові підстави для задоволення позову позивача.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 169, 212, 213 ЦПК України, ст.ст. 1166, 1192 Цивільного кодексу України, ст. 68 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», суд –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Західно-Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в особі Ізмаїльського територіального відділу - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави, у якості відшкодування шкоди, завданої незаконним виловом риби рибному господарству України - 102 грн., 51 грн. в якості відшкодування державного мита, а також витрати в розмірі 120 грн. за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Строк оскарження рішення в Апеляційний суд Одеської області через Ренійський районний суд Одеської області: 10 днів - з дня проголошення рішення, 20 днів – після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя : Т.А. Бешлієва