Судове рішення #4569481
Справа № 2-о-14

                                                                                                                                                           Справа  № 2-о-14

                                                                                                                                                                            2009 р.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

12.03.2009 р.                                                                                                                                              смт. Веселе

 

 

Веселівський  районний суд Запорізької області у складі: головуючого - судді Нагорного А.О., при  секретарі  судового  засідання Сафоновій І.О., за  участю  прокурора Стешенка В.Є., представника  заінтересованої  особи ОСОБА_2, розглянувши у відкритому  судовому  засіданні  смт. Веселе  цивільну  справу  за  заявою  прокурора  Веселівського  району  в  інтересах  ОСОБА_1, заінтересована  особа - Відділення  виконавчої  дирекції  Фонду  соціального  страхування  від  нещасних випадків  на  виробництві  про  встановлення  факту  нещасного  випадку  на  виробництві,

 

ВCТАНОВИВ:

 

Прокурор  Веселівського  району  Запорізької  області   в  інтересах  ОСОБА_1, заінтересована  особа - Відділення  виконавчої  дирекції  Фонду  соціального  страхування  від  нещасних випадків  на  виробництві  звернувся  до  суду  з  заявою  про  встановлення  факту  нещасного  випадку  на  виробництві, що  мав  місце  у  серпні 1949 року   при  виконанні  ним  трудових  функцій   в  МТС  імені  третьої  п'ятирічки  Веселівського  району  Запорізької  області, внаслідок  якого ОСОБА_1отримав  третю  групу інвалідності.

У  судовому  засіданні  прокурор  та  ОСОБА_1 вимоги, викладені  у  заяві, підтримали.

Представник  заінтересованої  особи  ОСОБА_2 вирішення  питання  щодо  задоволення  заявлених  вимог  прокурора  залишив  на  розсуд  суду.

Судом  встановлені  такі  факти  та  відповідні  їм  правовідносини.     

В серпні 1949 р. з ОСОБА_1 стався нещасний випадок, в результаті якого позивач пошкодив собі око. Вказаний нещасний випадок стався при виконанні ОСОБА_1 своїх трудових обов'язків, про що свідчить довідка від 30.08.1949 р.

В  період  часу  з 13.08.1949 р. по 22.08.1949 р. ОСОБА_1 перебував   на стаціонарному лікуванні у  відділенні  лікування  ока  у  Запорізькій  обласній  лікарні.

На підставі довідки, серії НОМЕР_1, ОСОБА_1 пройшов  освідування  на Веселівській ВТЕК, за  результатами  якого встановлено, що ОСОБА_1 отримав травму ока при виконанні своїх трудових обов'язків  і  йому встановлено ІІІ групу інвалідності безстроково.

13.08.2008 р. ОСОБА_1 повторно видано пенсійне посвідчення про призначення пенсії по інвалідності.

З моменту отримання ОСОБА_1 виробничої травми йому не призначено всіх необхідних страхових  виплат  в  зв'язку  з  отримання  виробничої  травми.

Відповідно до ст. 25 Закону України ,,Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.1999 р. №1105, для розгляду справ про страхові виплати до Фонду соціального страхування від нещасних випадків подаються акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання за встановленими формами та (або) висновок МСЕК про ступінь втрати професійної працездатності  застрахованого  чи  копія свідоцтва про його смерть.

Документи, які підтверджують факт нещасного випадку на виробництві з ОСОБА_1 оформлені неналежним чином. Відсутній акт № 1 про нещасний випадок на виробництві.

МТС імені третьої п'ятирічки Веселівського району Запорізької області, на якому отримав виробничу травму ОСОБА_1 ліквідовано. В документах МТС імені  третьої  п'ятирічки Веселівського району Запорізької області документи розслідування нещасного випадку на виробництві відсутні, про що свідчить довідка Державного архіву Запорізької області. У ОСОБА_1 із документів, що підтверджують факт нещасного випадку на виробництві з ним наявні лише акт ВВК Веселівського  лікарського об'єднання, довідка  лікаря про перебування на обліку у окуліста, довідка з МТС від 16.04.1955 р. про те, що ОСОБА_1 звільнений відповідно до висновку комісії від 11.04.1955 р., довідка Веселівської ВТЕК про освідування та присвоєння третьої групи інвалідності в зв'язку з виробничою травмою, довідка МТС від 30.08.1949 р. про отримання ОСОБА_1 під час виконання трудових обов'язків виробничої травми - пошкодження ока, довідка Запорізької  обласної  лікарні  про перебування на лікуванні ОСОБА_1 в зв'язку з пошкодженням ока.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України ,,Деякі питання розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві” від 25.08.2004 р. №1112, усунення  недоліків  у  документах  розслідування   нещасного  випадку  покладається на підприємство, на якому стався вказаний нещасний випадок. Відповідно до п. 26 вказаної постанови, у разі реорганізації підприємства, на якому стався такий випадок, розслідування проводиться його правонаступником, а у разі ліквідації підприємства встановлення факту нещасного випадку розглядається у судовому порядку.

Таким чином, усунути недоліки документів, що посвідчують факт нещасного випадку на виробництві  з ОСОБА_1 у серпні 1949 р. неможливо, крім як через встановлення нещасного випадку на виробництві в судовому порядку.

Встановлення факту нещасного випадку на виробництві надасть змогу ОСОБА_1 отримувати страхові виплати в зв'язку з отриманням виробничої травми.

На   підставі  викладеного та  керуючись  ст. ст. 256, 259 ЦПК України, суд   

 

ВИРІШИВ:

 

Заяву  прокурора  Веселівського  району  в  інтересах  ОСОБА_1, заінтересована  особа - Відділення  виконавчої  дирекції  Фонду  соціального  страхування  від  нещасних випадків  на  виробництві - задовольнити.

 

Встановити факт  нещасного  випадку  на  виробництві  з ОСОБА_1  у  серпні 1949 року при  виконанні  ним  трудових  функцій   в  МТС  імені  третьої  п'ятирічки  Веселівського  району  Запорізької  області, внаслідок  якого  він  отримав  третю  групу інвалідності.

 

Рішення може бути оскаржено або опротестовано в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви або апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

 

 

 

Суддя                                                                                                А.О. Нагорний

    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація