Справа № 2-126/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2009 року м. Чернівці
Садгірський районний суд міста Чернівці в складі: головуючого судді Проскурняка І.Г., при секретарі Богонос Г.Й.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Чернівецької міської ради про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, -
В С Т А Н О В И В :
У грудні 2008 року ОСОБА_1 звернулися з позовом до Чернівецької міської ради про визнання права власності на самочинне будівництво.
В позові посилається на те, що 10 липня 2007 року виконавчим комітетом Чернівецької міської ради народних депутатів було прийнято рішення за НОМЕР_1 на підставі якого, йому та його дружині було видане свідоцтво про право власності на нерухоме майно, а саме на будівлю, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1. 29 травня 2008 року відповідно до рішення Чернівецької міської ради від 29 травня 2008 року був затверджений проект відведення земельної ділянки та було надано ділянку площею 0,0900 га в оренду до 30.12.2011 року для обслуговування пункту вулканізації за адресою АДРЕСА_1. В 2008 року на вказаній земельній ділянці до існуючої вже будівлі було самовільно добудовано частину нежитлового приміщення. На даний час на земельній ділянці площею 0,0900 га на АДРЕСА_1 побудовано нежила цегляна будівля пункт вулканізації літ. «В» загальною площею 235,6 кв.м. За технічними показниками нежила будівля, пункт вулканізації літ. «В» загальною площею 235.6 кв.м на орендованій земельній ділянці площею 0,09 га Вказану прибудову було виконано без належно оформлених документів на право проведення будівельних робіт, що у відповідності до ст. 29 Закону України «Про планування та забудову територій» вважається самовільним будівництвом. Відповідальність самочинно побудованої нежилої будівлі державним будівельним нормам, нормам пожежної безпеки та санітарним нормам.
Просить суд визнати за ними ОСОБА_1, ОСОБА_2, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно - нежилу будівлю - пункт вулканізації літ. «В», загальною площею 235.6 кв.м, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1.
У судовому засіданні представник позивачів ОСОБА_3 підтримав позовні вимоги та дав пояснення аналогічні заяві. Тому просить суд задовольнити позовні вимоги позивачів в повному обсязі.
Представник Чернівецької міської ради не заперечує проти задоволення позовних вимог позивача.
Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, представника Чернівецької міської Ради, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному об'ємі.
Судом встановлено, що на підставі рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 10 липня 2007 року за НОМЕР_1, було видане свідоцтво про право власності на нерухоме майно, а саме будівлю, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1.(а.с.4).
На підставі рішення Чернівецької міської ради від 29 травня 2008 року за НОМЕР_2 був затверджений проект відведення земельної ділянки позивачам та надано вказану земельну ділянку площею 0,0900 га в оренду до 30.12.2011 року для обслуговування пункту вулканізації за адресою АДРЕСА_1.(а.с.7)
Технічні креслення було погоджено з Департаментом житлово-будівного комплексу , про що свідчить печатка на генплані від 28.11.2008 року.(а.с.20).
Із висновку Чернівецької міської державної санепідемстанції НОМЕР_3 від 26.09.2008 року вбачається, що дана служба не заперечує проти здачі в експлуатацію нежилого приміщення - пункту вулканізації, яке знаходиться по АДРЕСА_1. (а.с.40)
Із експертного висновку Чернівецького міського відділу ГУМНС України в Чернівецькій області НОМЕР_4 від 23.10.2008 року вбачається, що порушень вимог пожежної безпеки у кошторисній документації на нежиле приміщення - пункт вулканізації по АДРЕСА_1 не виявлено. (а.с.39)
Згідно зі ст. 376 ЦК України, житловий будинок, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані без належного дозволу чи належно затвердженого проекту. Той факт, що будинок та інші господарські споруди побудовані без належно затвердженого проекту, підтверджується інвентарною справою Чернівецького комунального бюро технічної інвентаризації, яка виготовлена по існуючому вже плану будівництва та проектної документації на самочинну побудову. Ввід в експлуатацію зазначених домоволодіння є технічно можливим і заперечень щодо вводу в експлуатацію немає.
Таким чином, нежиле приміщення - пункт вулканізації за адресою: АДРЕСА_1 є технічно можливими для вводу в експлуатацію та не порушують прав чи інтересів інших осіб.
У відповідності до вимог ч. 5 ст. 376 ЦК України суд вважає, що за ОСОБА_1, ОСОБА_2 можливо визнати право власності на самочинно збудоване нерухоме майно, нежиле приміщення - пункт вулканізації літ. «В». загальною площею 235,6 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, оскільки це не порушує права та інтереси інших осіб.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст.ст. 331, 356-358, 376 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 130, 174, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно - нежилу цегляну будівлю - пункт вулканізації літ. «В», загальною площею 235.6 кв.м, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Садгірський районний суд м. Чернівці шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий суддя І.Г. Проскурняк