Судове рішення #4567224

Справа № 2-1872/09.





НОВОМОСКОВСЬКИЙ  МІСЬКРАЙОННИЙ  СУД    ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ    


З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М              У К Р А Ї Н И


21 квітня 2009 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:


головуючої судді  Сороки О.В.,

секретаря  Черкасової М.О.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Новомосковська цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Новостепанівської сільської ради, третя особа - Новомосковська районна державна нотаріальна контора Дніпропетровської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -


в  с  т а  н  о в  и  в:

ОСОБА_1  звернувся до суду з позовом, в якому просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 ,  в обґрунтування якого зазначає, що 22.11.2004 року померла ОСОБА_2 , яка за життя склала заповіт, згідно якого заповіла все майно дружині позивача – ОСОБА_3 . У січні 2008 року йому стало відомо, що ОСОБА_2  померла ще 22.11.2004 року, а його дружина, на ім’я якої був посвідчений заповіт померла ще  11.09.2004 року, тобто до смерті ОСОБА_2   Звичайно, у встановлений шестимісячний строк позивач не звернувся з письмовою заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори, оскільки про смерть ОСОБА_2  він не знав, т.я. вона проживала в будинку-інтернаті, свідоцтва про смерть йому ніхто не видав, про існування будь-якого іншого заповіту він не знав, тому просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини.

В судове засідання позивач не з’явився, надавши заяву про розгляд справи у його відсутність, одночасно позовні вимоги підтримав та просить задовольнити у повному обсязі.

           Представник відповідача в судове засідання не з’явився, повідомлений належним чином, тому суд, з погодження позивача, провів заочний розгляд справи, на підставі доказів, що знаходяться в матеріалах справи.

Представник третьої особи - Новомосковської державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився, про час слухання повідомлений належним чином, тому справа розглянута у його відсутність.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного.

Записом акту про смерть ОСОБА_2  стверджується, що остання  померла 22 листопада 2004 року (а.с. 19). При цьому в даному записі акту про смерть стоїть відмітка, що померла проживала в АДРЕСА_2 , тобто за місцем реєстрації позивача, про що також свідчить копія паспорта позивача та довідка, видана виконавчого комітету Новостепанівської сільської ради від 06.02.2004 року, про те, що ОСОБА_2  проживала разом з ОСОБА_1  (а.с. 36).

 В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1  є спадкоємцем всього майна після смерті ОСОБА_2  за заповітом, яким остання 12.04.2004 року заповіла все своє майно ОСОБА_3 , а у разі її смерті – ОСОБА_1 , а у разі його смерті їх синам – ОСОБА_4  та ОСОБА_5  в рівних долях (а.с. 29).

Звернувшись до нотаріальної контори, позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки ним пропущений встановлений шестимісячний термін для прийняття спадщини (а.с. 4).

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні знайшов своє підтвердження той факт, що позивач з поважної причини пропустив строк для прийняття спадщини, оскільки дійсно його дружина ОСОБА_3  померла раніше ОСОБА_2 , про що свідчить свідоцтво про смерть (а.с. 5). Суд припускає, щоро існування заповіту, яким ОСОБА_2  заповіла все майно позивачеві він не знав, оскільки суду надано два заповіти, посвідчені секретарем виконкому Новостепанівської сільської ради в один і той же час, і зареєстровані під одним реєстром. Однак суду не надано жодного доказу про те, що заповіти скасовані чи визнані недійсними, а тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та мають бути задоволені, а позивачеві повинен бути визначений додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2

 Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, суд, -

в  и  р  і  ш  и  в:

Визначити ОСОБА_1  додатковий строк у три місяці для подання заяви до Новомосковської районної державної нотаріальної контори Дніпропетровської області про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2 , померлої 22.11.2004 року.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Дніпропетровської області в слідуючому порядку: заява на апеляційне оскарження надається протягом 10-ти днів до Новомосковського міськрайонного суду, а апеляційна скарга - протягом 20-ти днів після надання заяви про апеляційне оскарження.



Суддя                         О.В. Сорока



  • Номер: 6/766/373/16
  • Опис: заміна сторони виконавчого провадження
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1872/09
  • Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
  • Суддя: Сорока О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.07.2016
  • Дата етапу: 19.08.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація