Судове рішення #45651701

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_________________________________________________________________________


УХВАЛА


"27" грудня 2011 р. Справа № 8441/3-09

вх. № 8441/3


Суддя господарського суду Лаврова Л.С.

при секретарі судового засідання- Васильева Л.О.

за участю сторін-

позивач- ОСОБА_1

відповідач-Смуригін О.О.

по справі за позовом АК"Харківобленерго" до ЗАТ"Харківський велосипедний завод ім.Г.І.Петровського" про стягнення 100000 грн.



ВСТАНОВИВ:


12.09.2001 року господарський суд Харківської області рішенням по справі за № 8441/3-09 стягнув з ЗАТ "Харківський велосипедний завод им. Г.И. Петровского" , м. Харків, пр-т Московський, 118, р/с 26009200573001 в ХФ КБ "Приватбанк" м. Харків, МФО 351533, код 22609983 на користь АК "Харківобленерго", м. Харків, ул. Кооперативна, 12, р/с 26004245 в ВУЭБ "Мегабанк", МФО 351629, код 00131954, сумму боргу 50 000грн., державне мито в размірі 1000грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 69 грн. Видав наказ.

В іншій частині позову провадження у справі припинив.

03.11.11 року до суду звернувся АК"Харківобленерго" та просить суд видати дублікат наказу по справі за № 8441/3-09.

У відповідності до ст. 120 ГПК України, у разі втрати наказу господарський суд може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення наказу до виконання.

Про видачу дубліката наказу виноситься ухвала.

До заяви про видачу дубліката наказу мають бути додані: довідка установи банку, державного виконавця чи органу зв'язку про втрату наказу; при втраті наказу стягувачем - довідка стягувача, підписана керівником чи заступником керівника та головним (старшим) бухгалтером підприємства, організації, що наказ втрачено і до виконання не пред'явлено.

Заявник підтримує заяву про видачу дублікату наказу.

Боржник проти заяви заперечує та просить відмовити в задоволенні заяви.

Розглянувши матеріали скарги судом встановлено наступне, що згідно із Законом України “Про виконавче провадження” примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Відповідно до Закону України “Про державну виконавчу службу” примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці районних, міських (міст обласного значення), районних у містах відділів державної виконавчої служби та інші органи, організації і посадові особи, які здійснюють виконавчі дії у випадках, передбачених Законом “Про виконавче провадження”.

Учасниками виконавчого провадження є суд, суддя, державний виконавець, сторони, представники сторін, експерти, спеціалісти, перекладачі, працівники органів внутрішніх справ, інших органів і установ, інші особи.

Сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Боржник у стадії виконавчого провадження — це особа, зобов’язана за рішенням господарського суду здійснювати певні дії на користь другої сторони — стягувача. Стягувачем буде сторона, на користь якої провадиться стягнення. Стягувачем звичайно є попередній позивач, але при повороті виконання рішення стягувачем може бути попередній відповідач. У виконавчому провадженні сторони можуть діяти особисто або через представників.

Виконання рішення господарського суду провадиться на підставі виданого ним наказу, який є виконавчим документом (ст. 116 ГПК). Наказ може бути видано на виконання не тільки рішення, але й постанови господарського суду. Наказ видається стягувачеві або надсилається йому після набрання судовим рішенням законної сили.

Господарський суд може видати дублікат наказу (ст. 120 ГПК) у разі його втрати, якщо стягувач звернувся із заявою по це до закінчення строку, встановленого для пред’явлення наказу до виконання. До заяви про видачу дубліката наказу мають бути додані довідка установи банку, державного виконавця чи органу зв’язку про втрату наказу; при втраті наказу стягувачем — довідка стягувача, підписана керівником чи заступником керівника та головним (старшим) бухгалтером підприємства, організації, що наказ втрачено і до виконання не пред’явлено

За ч.1 ст.24 Закону України від 21.04.99 р. № 606 “Про виконавче провадження”державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.

В обгрунтування заяви про видачу дублікату наказу ,заявник посилається на лист Комінтернівського ВДВС Харківського МУЮ від 04.10.11 року за № 2498/14 (а.с.19) . У відповідності до якого, останньому стало відомо, що виконавче провадження, де боржником є ЗАТ "Харківський велосипедний завод ім. Г.І.Петровського " на виконанні Комінтернівського ВДВС Харківського МУЮ не передавалися від ДВС у Комінтернівському районі м.Харкова на підставі акту приймання-передавання виконавчих проваджень та документів з питань організаційного забезпечення діяльності органів державної виконавчої служби від 02.04.2007 року. Крім того, зазначений лист не містить посилання на номер справи.

Як пояснив заявник та боржник, наказ був виконаний частково, в сумі 50 000 грн. основного боргу, не сплаченою залишилося державне мито в сумі 1000 грн. та 69 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

У відповідності до ст. 30 Закону України "Про виконавче провадження" Державний виконавець провадить виконавчі дії з виконання рішення до завершення виконавчого провадження у встановленому цим Законом порядку, а саме: Державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк. Строк здійснення виконавчого провадження не включає час відкладення провадження виконавчих дій або зупинення виконавчого провадження на період проведення експертизи чи оцінки майна, виготовлення технічної документації на майно, реалізації майна боржника, час перебування виконавчого документа на виконанні в адміністрації підприємства,установи чи організації, фізичної особи, фізичної особи - підприємця, які здійснюють відрахування із заробітної плати (заробітку), пенсії та інших доходів боржника. Строк здійснення зведеного виконавчого провадження обчислюється з моменту приєднання до такого провадження останнього виконавчого документа.

Заява про відкриття виконавчого провадження була прийнята до виконання державною виконавчою службою Комінтернівського району м.Харкова 02.11.2001 року.

03.11.2011 року тобто через 10 років стягувач поцікавився про хід виконавчого провадження.

В силу ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. При цьому, згідно ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Крім того, згідно статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

На підставі викладеного та керуючись ст.33,43,86, 120 ГПК України, суд



УХВАЛИВ:


Відмовити АК"Харківобленерго" в задоволені заяви про видачу дублікату наказу господарського суду Харківської області по справі за № 8441/3-09.


Суддя Лаврова Л.С.

ухвала підписана 29.12.11 року.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація