Судове рішення #456391
Справа № 2-382/2007р

Справа № 2-382/2007р.

Рішення

Іменем України

25 січня 2007р. Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого                                           судді        Мельника О.О.

при секретарі                                                             Лесик І.Ю.

за участю представника позивача - адвоката ОСОБА_1 розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в М.Бориспіль справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визначення порядку користуваня житловим приміщенням,

встановив:

ОСОБА_2 звернувся до суду з вказаним позовом і в судовому засіданні підтримав письмовий текст позовної заяви з усними доповненнями про те, що йому, разом з відповідачем на праві спільної часткової власності належить квартира АДРЕСА_1. Але враховуючи, що він є пенсіонером та немає змоги в повному обсязі сплачувати комунальні послуги, а відповідач не сплачує комунальні послуги за користування квартирою, просить визначити порядок користування, виділивши йому в користування, житлові кімнати № 7 та № 8, згідно техпаспорта, відповідачу житлову кімнату № 5, а решту приміщень квартири залишити в загальному користуванні, враховуючи, що його частка в квартирі складає 2/3, а відповідача 1/3. Балкон йому потрібен щоб сушити білизну Представник позивача в судовому засіданні підтримав покази позивача. Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечує частково, пояснивши, що балкон слід залишити в його користуванні, оскільки знаходиться в його кімнаті.

Суд, заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши і оцінивши в сукупності, докази по справі, прийшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає частковому задоволенню.

Встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житло НОМЕР_1, виданого Бориспільським міськвиконкомом Київської області, та свідоцтва про право на спадщину за законом НОМЕР_2, виданого Державним нотаріусом Бориспільської міської нотаріальної контори Київської області, відповідно позивач має право власності на 2/3 частини, а відповідач на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1.

Між сторонами встановлено порядок користування житловими приміщеннями квартири, за яким позивач користується житловими кімнатами №7,8, площею відповідно 13.9 кв.м та 16,4 кв.м., а позивач житловою кімнатою № 5, площею 16,4 кв.м.

Згоди щодо порядку користування балконом та оплати комунальних послуг за утримання будинку та квартири в добровільному порядку сторони не досягли.

Кімната, якою користується відповідач є ізольованою та має вихід на балкон, на який інших виходів немає.

Вищенаведене підтверджується даними копії свідоцтв про право власності на квартиру ( а.с.7,8), даними копії технічного паспорту на квартиру(а.с.б).

Таким чином, враховуючи, що сторони є власниками спірної квартири, згідно ст.383 ЦК України, власники квартири мають право використовувати помешкання для власного проживання, згідно ст.391 ЦК України та ст.48 Закону України „Про власність" власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, та перешкод, у здійснені ним права користування та розпорядження своїм майном, хоча б ці порушення не були поєднані з позбавленням володіння, таке право позивача в користуванні квартирою, порушується спором з приводу користування балконом, слід, з метою усунення такого порушення,   встановити   сторонам,   порядок   користування,   вказаною   квартирою   за

 

варіантом, який просить позивач, як найбільш доцільним, враховуючи частки сторін в праві власності на квартиру згоду відповідача та вже встановлений порядок користування приміщеннями.

Разом з тим, суд вважає, що балкон слід залишити в користуванні відповідача, оскільки вихід на балкон знаходиться лише в ізольованій кімнаті, що виділяється відповідачу, який, в протилежному випадку буде позбавлений можливості вільно користуватись даною кімнатою в разі користування нею, позивачем як проходом на балкон, що в свою чергу може викликати конфлікти. Крім того, балкон не є таким приміщенням, відсутність якого позбавляє особу належними чином користуватись житловими приміщеннями вслід чого, виділення балкона в користування відповідачу не позбавляє позивача права власності на частку в квартирі та права користування житловими приміщеннями, належними чином.

На підставі викладеного,

Керуючись ст.48 Закону України „Про власність,, від 07.02.1991р., ст.ст.383, 391 ЦК України, ст.ст.8,10,11,60, 212-215 ЦПК України, СУД,

ВИРІШИВ:

Позов задоволити частково.

Встановити   слідуючий   порядок   користування   (згідно   технічного   паспорту   на квартиру) квартирою АДРЕСА_1:

1.  ОСОБА_2 виділити в користування житлову кімнату № 7, площею 13,9 кв.м. та житлову кімнату № 8, площею 16,4 кв.м.

2.              ОСОБА_3 виділити в користування житлову кімнату № 5, площею 16,4 кв.м з балконом, площею 0,8 кв.м.

3.              коридор, площею 4,8 кв.м., кухню, площею 5,2 кв.м, ванну кімнату, площею 2,1 кв.м, вбиральню, площею 1,1 кв.м та вбудовану шафу, площею 0,2 кв.м. залишити в загальному користуванні ОСОБА_2 та ОСОБА_3.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 16 грн. судових витрат.

Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Київської області через Бориспільський міськрайсуд, на протязі 10 днів, шляхом подачи заяви про апеляційне оскарження, з подальшим поданням, на протязі 20 днів, з дня подачи заяви, апеляційної скарги.

       Суддя      підпис       О. О.Мельник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація