Судове рішення #4562097

                     

                      Справа № 2-1085

                                                     2009 р.

Рішення

Іменем України


« 31» березня 2009 р. Корабельний районний суд м. Миколаєва

                у складі: головуючого у справі судді - Шкірай М.І.  

                                     при секретарі – Ляшенко М.М.

                            за участю прокурора –  Добрікової І.В.  

            за участю відповідача – ОСОБА_1

  за участю представника третьої особи – ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві цивільну справу за позовом Органа опіки та піклування Миколаївської міської ради в інтересах малолітнього ОСОБА_3  до ОСОБА_1  про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.

Встановив

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в обґрунтовування своїх позовних вимог вказували, що відповідач є батьком неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  р.н., який народився від спільного шлюбу з ОСОБА_4 . Шлюб між ними розірвано 20.06.2001 року. Після розірвання шлюбу відповідач вихованням свого сина не займається, за дитиною не дивиться, не приймає участі у його вихованні. 23.12.2008 року мати хлопчика – ОСОБА_4  померла. Неповнолітній ОСОБА_3  залишився на утриманні своєї бабусі ОСОБА_5 . В судовому засідання представник позивача не з’явився, надали до суду заяву, в якій просили слухати справу у відсутність їхнього представника, просили позбавити відповідача батьківських прав відносно неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  р.н.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав, не заперечував проти задоволення позову.

Прокурор та представник третьої особи – Служби у справах дітей Корабельної районної державної адміністрації виконавчого комітету Миколаївської міської ради – в судовому засіданні позов підтримали та просили задовольнити.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можна постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову суд за наявності для того законних підставах ухвалює рішення про задоволення позову, так як визнання відповідачем позову не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд знаходить позов таким, що підлягає задоволенню по наступних підставах.

Своїми діями, відповідач порушує свої зобов’язання закріплені в статті 51 Конституції України від 28 червня 1996 року, а саме: Батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Аналогічне твердження закріплене і в ст. 180 Сімейного Кодексу України.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 року зазначено, що «Кожна дитина має право на рівень життя достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних доля всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

Статтею 11 цього ж Закону вказано, що «Сім’я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків. Предметом основної турботи та основним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.»

Згідно статті 12 цього ж закону вказано, що «Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці».

Відповідно до статті 15 цього ж Закону встановлено, що «Дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних стосунків і прямих контактів. Батьки, які проживають окремо від дитини, зобов’язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею».

Статтею 164 Сімейного Кодексу України встановлено підстави позбавлення батьківських прав, а саме п.2 ч.1 - ухиляння від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини. Необхідно зазначити, що ухилення від виконання юридичного обов’язку -виконання батьківських обов’язків по вихованню дитини - це завжди акт свідомої поведінки, оскільки особа має реальну можливість виконати його, але не вчиняє відповідних дій, що в судовому засіданні було судом достовірно встановлено виходячи з поведінки відповідача, не дивлячись на те, що останній має задовільний стан здоров’я, перешкод у спілкуванні з дитиною йому ні хто не чинив і не чинить, і у тривалому відрядженні не знаходився.

Виходячи з вищевикладеного, діючи в інтересах дітей, суд вважає можливим задовольнити позов позивача і позбавити ОСОБА_1  батьківських прав відносно неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  р.н.

Суд роз’яснює відповідачу, що відповідно до ст. 168 СК України «Мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав».

З відповідача також підлягають стягненню аліменти на утримання дитини на користь опікуна або державної дитячої установи, в яку вона буде поміщена.

З відповідача підлягають стягненню судові витрати на підставі ст. 88 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 10-11; 28-29; 57-60; 158; 179; 185; 208-209; 212; 214-215 ЦПК України, суд –

                                              Рішив

    Позов Органа опіки та піклування Миколаївської міської ради в інтересах малолітнього ОСОБА_3  до ОСОБА_1  про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів – задовольнити.

 Позбавити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2  р.н. батьківських прав відносно неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження.

Стягнути з ОСОБА_1 , аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження на користь опікуна призначеного органом опіки та піклування або державної дитячої установи, в яку буде поміщена дитина у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку /прибутку/, щомісячно, починаючи з 29.01.2009 року до досягнення дитиною повноліття.

Передати неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження органу опіки та піклування виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

Стягнути з ОСОБА_1  держмито на користь держави у розмірі 8 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7 грн. 50 коп.

 Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Миколаївської області через Корабельний районний суд м. Миколаєва.

                       

Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація