Справа №2-734/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2008 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді Новік Л.М.
при секретарі - Яніній О .В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що 04 березня 2000 року між нею та відповідачем був укладений шлюб. Шлюб перший. Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З 2002 року сторони однією сім'єю не проживають, оскільки відповідач пішов із сім'ї та проживає з іншою жінкою. Спору про поділ спільного сумісного майна між сторонами не існує. Дитина проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Просить суд розірвати шлюб між нею та відповідачем, а витрати, пов'язані з отриманням свідоцтва про розірвання шлюбу просить покласти на відповідача.
У попередньому судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала у повному обсязі і просить суд їх задовольнити.
Відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі і проти їх задоволення не заперечує.
Таким чином, суд, заслухавши пояснення сторін та вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Факт перебування сторін у шлюбних правовідносинах підтверджується копією свідоцтва про одруження, з якого вбачається, що актовий запис про одруження сторін зроблено 04 березня 2000 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Синельниківського міського управління юстиції Дніпропетровської області.
Факт народження у сторін дитини доводиться копією свідоцтва про народження з якого вбачається, що актовий запис про народження дитини зроблено 04 березня 2000 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Синельниківського міського управління юстиції Дніпропетровської області.
Відповідно до ч.2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
При задоволенні позовних вимог суд виходить з того, що між сторонами шлюб укладено у 2000 році і разом вони проживали однією сім'єю нетривалий час - майже два роки. Після цього сім'я фактично розпалася і вже майже шість років сторони разом не проживають. У відповідача з'явилася інша жінка, про що він не заперечував у судовому засіданні. Це все свідчить про те, що сторони не бажають перебувати в сімейних відносинах і подальше їх перебування у шлюбі буде суперечити інтересам кожного з них.
Відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі, проти розірвання шлюбу з позивачкою не заперечував, тому суд вважає наявність фактів, якими позивачка обґрунтовує свої позовні вимоги, встановленою на підставі ч.1 ст. 61 ЦПК України.
Витрати, пов'язані з отриманням свідоцтва про розірвання шлюбу суд вважає за необхідне покласти на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 110, 112 СК України, ст. ст. 10, 11, 60, ч.1 ст. 61, ст. ст. 88, 130, 209, 212 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Вимоги позивачки задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 04 березня 2000 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Синельниківського міського управління юстиції Дніпропетровської області за актовим записом №25.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС, стягнути з ОСОБА_2 на користь держави державне мито в розмірі 17 (сімнадцять) грн. 00 коп.
ОСОБА_1 від сплати державного мита при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу звільнити.
На рішення протягом десяти днів з дня його оголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області може бути подано заяву про його апеляційне оскарження, а протягом двадцяти днів після подання заяви - апеляційна скарга на рішення суду.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, у разі її подання протягом десяти днів з дня оголошення рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а у разі її подання -після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після закінчення розгляду справи апеляційним судом.