Справа №2-1630
2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2009 року Замостянський районний суд м. Вінниці
в складі: головуючого - судді Прокопчук А.В.
при секретарі Нідзельській Т.І.
за участю представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача Ващинської Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовомОСОБА_2до виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання права власності на самовільне будівництво,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд із позовом про визнання його права власності на самовільно збудовані і переобладнані приміщення, а саме комору VІІІ площею 8,7 кв. м., коридор ІІ площею 9,5 кв. м., які знаходяться на першому поверсі будинку, позначеному на плані літерою «А», кімнату 1-11 площею 7,6 кв. м., санвузол 1-12 площею 2,4 кв. м., кімнату 1-14 площею 19,6 кв.м., які знаходяться на другому поверсі будинку, позначеному на плані літерою «А», що розташований по АДРЕСА_1, в результаті чого загальна площа частини будинковолодіння становить 184,5 кв. м., з них житлова площа становить 119,9 кв. м.
Позов мотивоваий тим, що відповідно до договору купівлі-продажу, укладеного між позивачем та ОСОБА_3 та посвідченого 12.05.1997р. приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу Демчуковою К.М. позивач купив 17/50 житлового будинковолодіння, що знаходиться в місті АДРЕСА_1 в результаті чого до його власності перейшли коридори 1-1, 1-7, кузня 1-2, санвузол 1-3, кімнати 1-4, 1-9, 1-11, 1-13, 1-14, сходова клітина 15, 1-8, комора 1-12, тамбур 1-10, столова 1-6, веранда 1-1, а також хлів з льохом, позначений на плані літерою «Б», гаражі, позначені на плані літерами «Є» та «Л».
Право власності на будинковолодіння відповідно до договору купівлі-продажу зареєстровано в ВОО БТІ. Після реєстрації володіння в ВОО БТІ позивачем в будинку здійснено самовільне переобладнання, яке зафіксовано в технічному плані.
Позивач просить суд визнати право власності у зв'язку з необхідністю отримати реєстраційне посвідчення в ВООБТІ.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала в повному обсязі, просила позов задовольнити. Представник відповідача проти позову заперечила з тих підстав, що позивачем здійснено переобладнання в будинку самовільно без отримання відповідних дозволів, вважає позов необґрунтованим через те, що позивач не звертався до відповідача із проханням надати дозвільні документи, а також не передавав відповідні документи на розгляд конфліктної комісії. В судових дебатах представник відповідача при вирішенні спору покладається на розсуд суду.
Вислухавши представників позивача та відповідача, надавши оцінку поданим доказам, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Рішеннями виконкому Вінницької міської ради № 358 від 21.03.1958р. та № 494 від 31.05.1994р. для обслуговування будинку по АДРЕСА_1виділено в користування земельну ділянку площею 600 кв. м.
Рішенням Замостянського районного суду м. Вінниця від 03.04.2007р. в справі № 2-281\2007 рік встановлено порядок користування земельною ділянкою поАДРЕСА_1
Відповідно до листа управління містобудування та архітектури останнє не заперечувало проти здійснення позивачем перебудови частини будинку, який йому належить.
Враховуючи, що здійснена перебудова не порушує інтересів третіх осіб та здійснена з дотриманням архітектурно-будівельних норм, суд приходить до висновку про задоволення позову.
Суд не приймає до уваги доводи відповідача про неможливість задоволення позову через неотримання позивачем дозвільних документів, так як вони суперечать положенням Закону України «Про власність».
Відповідно до п. 10 Переліку правовстановлювальних документів, на підставі яких проводиться реєстрація прав власності на об'єкти нерухомого майна, який затверджений Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, рішення судів, третейських судів про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна, про встановлення факту права власності на об'єкти нерухомого майна є підставою для реєстрації права власності на нерухоме майно.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 11, 15, 60, 130, 174, 212-215, 218 ЦПК України суд -
ВИРІШИВ:
ПозовОСОБА_2до виконкому Вінницької міської ради про визнання права власності на самовільне будівництво задовольнити повністю.
Визнати право власностіОСОБА_2на самовільно збудовані і переобладнані приміщення, а саме комору VІІІ площею 8,7 кв. м., коридор ІІ площею 9,5 кв. м., які знаходяться на першому поверсі, кімнату 1-11 площею 7,6 кв. м., санвузол 1-12 площею 2,4 кв. м., кімнату 1-14 площею 19,6 кв. м., які знаходяться на другому поверсі будинку, позначеному на плані літерою «А», що розташований по АДРЕСА_1, в результаті чого загальна площа частини будинковолодіння становить 184,5 кв. м., з них житлова площа становить 119,9 кв. м.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Замостянський районний суд м. Вінниця.
Суддя