Судове рішення #45594689

Справа №2-3395/2010 р.





П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2010 року Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області в складі:

головуючого - судді Гукаленко О.О. ,

при секретарі - Вовченко І.П.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в Білгород-Дністровському справу за позовною заявою ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України м.Білгород-Дністровський про поновлення пропущеного строку для звернення та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до управління пенсійного фонду України м.Білгород- Дністровський про поновлення пропущеного строку для звернення та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни».

В попереднє судове засідання позивач не з'явився, представивши заяву згідно якої позовні вимоги підтримає в повному обсязі та просив справу слухати в його відсутність.

Представник відповідача в попереднє судове засідання не з'явився, представивши заперечення та прохання розглядати справу в його відсутність.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню по наступним підставам.

В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідно до ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року являється дитиною війни та з 01.01.2008 року виплата підвищення пенсії як дитині війни здійснювалась у розмірі 10% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Позивач просить зобов'язати .управління пенсійного фонду України виплатити недоплачену як Дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу з 01.01.2006 року по 30.12.2008 рік включно. Однак, ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» передбачає, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни та не дає право на здійснення виплат державної соціальної допомоги.

ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про державний | 7 бюджет України на 2006 рік» від 19.01.2006 року п. 17 ст. 77 ЗУ «Про державний бюджет на 2 006 рік», яким була призупинена на 2006 рік дія ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», був виключений та ст.110 вказаного закону викладена у новій редакції, згідно якої пільги дітям війни у 2006 році запроваджується поетапно.

Рішенням Конституційного суду України від 09.07.2007 року №6-рп/2007 було визнано таким, що не відповідає Конституції України положення статей 71 та 111 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік». У зв'язку з цим, норми ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» є діючими з 09.07.2007 року.

У зв'язку з тим, що рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 було визнано неконституційним п.41 розділу II ЗУ «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» є діюча з 22.05.2008 року.

Оскільки механізм реалізації ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» у 2006-2007 році не врегульований та у минулому році на законодавчому рівні не було вирішено питання подальшої виплати підвищень дітям війни, вимоги позивача являються безпідставними.

Окрім того, відповідно до ст.99 КАС України, для звернення до суду встановлюється річний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна біла дізнатися про порушення своїх прав. Однак, позивач не вказує коли саме йому стало відомо про порушення своїх прав.

Згідно зі ст. 7 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» фінансове забезпечення державних соціальних гарантій здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України. Враховуючи, що фінансування виплат дітям війни здійснюється із державного бюджету, а не з бюджету Пенсійного фонду та державним бюджетом додатково на ці виплати не виділені кошти, у органів пенсійного фонду не було і на даний час немає законних підстав для здійснення цієї виплати, оскільки надбавка не може здійснюватися за рахунок страхових внесків та відрахувань від заробітної плати, так як за ці кошти виплачується пенсія та на соціальні пільги і гарантії не розповсюджується.

Таким чином, суд приходить до висновку, що в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України м.Білгород-Дністровський про поновлення пропущеного строку для звернення та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» - відмовити.

Керуючись ст.ст.71,86,158 ч. 1,159, 160 ч.1-3, 161,163КАС УКраїни, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України м.Білгород- Дністровський про поновлення пропущеного строку для звернення та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни:::» - відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.


Суддя


  • Номер: 6/489/390/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-3395/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
  • Суддя: Гукаленко О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.10.2020
  • Дата етапу: 16.10.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація