Справа № 22-11386 2006 року Головуючий у 1 інстанції Шеметова Н.Г.
Категорія: 21 Доповідач Лісовий О.О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2006 року Апеляційний суд Донецької області в складі:
Головуючого ЧЕРВИНСЬКОЇ М.Є. Суддів: ЛІСОВОГО О.О., АЛЄКСЄЄВА А.В, При секретарі МАРТІРОСОВІЙ А.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку, за участю позивача та представника ФСС , цивільну справу за апеляційною скаргою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в м. Шахтарську Донецької області
на рішення Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від ІНФОРМАЦІЯ_1 року за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в м. Шахтарську Донецької області про відшкодування моральної шкоди-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в м. Шахтарську Донецької області про відшкодування моральної шкоди, посилаючись на те, що він працював на підприємстві вугільної промисловості прохідником, де ІНФОРМАЦІЯ_2 року отримав виробничу травму лівого ока, внаслідок чого висновком МСЕК при пересвідченні ІНФОРМАЦІЯ_3 року йому встановлено втрату 20% працездатності.
Внаслідок травми змінився звичайний уклад його життя, він не може виконувати роботу із фізичним навантаженням, і тому вважає, що йому заподіяна моральна шкода і просив стягнути на його користь 15 000 грн.
Рішенням Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від ІНФОРМАЦІЯ_1 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково, стягнуто на його користь з Фонду соціального страхування моральну шкоду у розмірі 6 000 грн.
Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в м. Шахтарську Донецької області подана апеляційна скарга, в якій відділення виконавчої дирекції Фонду просить рішення суду скасувати, посилаючись на те, що судом при прийнятті рішення неправильно застосовані норми матеріального права, позивач продовжує працювати на підприємстві вугільної промисловості, а під час отримання травми була встановлена вина самого позивача у розмірі 5%.
У зв"язку з отриманням професійного захворювання, йому заподіяна моральна шкода, він постійно відчуває фізичну біль, у зв"язку з цим були порушені його нормальні життєві стосунки, йому необхідні додаткові зусилля для організації свого життя.
Заслухавши доповідь судді Лісового О. О., позивача, який просив рішення суду залишити без зміни, представника ФСС , який просив задовольнити їх апеляційну скаргу, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційні скарга задоволенню не підлягають з таких підстав:
У відповідності з вимогами ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без зміни, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Задовольняючи частково позовні вимоги ОСОБА_1, суд правильно послався на вимоги Закону України „Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року, який набрав чинності 21 грудня 2000 року із послідуючими доповненнями та змінами станом на 25 березня 2005 року, правильно прийшовши до висновку про те, що позивач, отримавши втрату 20% непрацездатності, відчуває моральні страждання, порушено його нормальне життя, а організація життя потребує додаткових зусиль.
Посилання в апеляційній скарзі на те, що суд порушив вимоги матеріального закону, спростовується матеріалами цивільної справи та доказами, які суд поклав в основу рішення, в тому числі і висновками МСЕК.
Керуючись вимогами ст.ст. 307,308, 314, 315 ЦПК України апеляційний суд-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Шахтарську Донецької області - відхилити.
Рішення Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від ІНФОРМАЦІЯ_1 року за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в м. Шахтарську Донецької області про відшкодування моральної шкоди - залишити без зміни.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців безпосередньо до Верховного Суду України.