Справа № 22- 3036 / 2008 р. Головуючий у 1 інстанції Івашура В.О.
Категорія Доповідач Жданова B.C.
УХВАЛА
24 квітня 2008 р.
Апеляційний суд Донецької області у складі:
головуючого Голубинського А.М.
суддів Жданової B.C., Прокопчук Л.М.
при секретарі Анжела М.П.
за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2., представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку заяву ОСОБА_2про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Ворошиловського районного суду м. Донецька від 5.12.2007 p.,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Ворошиловського районного суду м. Донецька від 5.12.2007 р. задоволена заява позивача ОСОБА_1. про передачу справи за його позовом до ОСОБА_2. про стягнення шкоди, завданої внаслідок ДТП, на розгляд Червоногвардійському суду м. Макіївки.
12.02.2008 р. відповідач ОСОБА_2. звернувся з апеляційною скаргою на зазначену ухвалу , в якій заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали. В обґрунтування причин поважності пропуску строку на апеляційне оскарження посилається на те, що із скаргою на зазначену ухвалу він звертався безпосередньо до голови апеляційного суду Донецької області у зв"язку з чим просить визначати строк на апеляційне оскарження ухвали від 5.12.2007 р. з урахуванням дати отримання ним відповіді на його скаргу від голови апеляційного суду, яку визначити по поштовому штемпелю.
Заслухавши пояснення сторін , дослідивши матеріали, долучені до апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до висновку про те, що заява про поновлення строку на апеляційне оскарження задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ст. 72 ч 2 ЦПК України документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, якщо суд за клопотанням особи, що їх подала, не знайде підстав для поновлення або продовження строку.
Суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом у разі його пропущення з поважних причин.
З пояснень позивача вбачається, що копія ухвали Ворошиловського районного суду м. Донецька була ним отримана в першій половині січня 2008 р.
Відповідно до ст.. 291 ЦПК України апеляційною інстанцією у цивільних справах є судові палати у цивільних справах апеляційних загальних судів, у межах територіальної юрисдикції яких знаходиться місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
Відповідно до ч.2 ст.. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п"яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
В резолютивній частині оскаржуваної ухвали зазначений порядок та строки апеляційного оскарження ухвали.
Відповідач, ознайомившись з ухвалою суду першої інстанції від 5.12.2007 р., у встановлений законом строк не використав надане йому право на апеляційне оскарження ухвали в межах строку, встановленого законом.
Причина пропуску строку, на яку посилається відповідач, не можна вважати поважною.
Вимоги відповідача визначати строк на апеляційне оскарження ухвали з дати отримання відповіді на скаргу від голови апеляційного суду не ґрунтуються на законі.
За таких підстав апеляційний суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали.
Керуючись ст. ст. 70,72,73 , 294 ЦПК України апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_2в поновленні строку на апеляційне оскарження ухвали Ворошиловського районного суду м. Донецька від 5.12.2007 р.
Ухвала апеляційного суду Донецької області набирає законної сили з моменту її проголошення, може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили