Справа № 2-а-4630/10/2270
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 липня 2010 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіОСОБА_1
при секретаріОСОБА_2
за участі: прокурора Павлишена В.І. представника позивача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Старокостянтинівський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення фінансової санкції, -
В С Т А Н О В И В:
В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що 28 липня 2009 року заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Хмельницькій області, у відповідності до вимог ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", винесена постанова №064979 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 фінансових санкцій в сумі 1700 грн. Винесена постанова не оскаржена та не скасована у встановленому законом порядку. ОСОБА_4 в добровільному порядку штраф не сплатив, а тому прокурор просить суд стягнути з відповідача заборгованість по фінансових санкціях в розмірі 1700 грн.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги в повному обсязі, та просять їх задовольнити.
Віповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про дату та час розгляду справи, а тому суд на підставі вимог ст. 128 КАС України визнає правильним справу розглянути у відсутності представника відповідача, на підставі наявних доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, ч.1 ст.9 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язанні діяти лише на підставі , в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 зареєстрований як фізична особа-підприємець 07.09.2004 року виконавчим комітетом Старокостянтинівськоі міської ради, про що свідчить ОСОБА_5 з ЄДРПОУ серії АД № 295860 від 11.06.2010 року.
Під час перевірки 23.06.2009 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в м. Києві, належного ПП ОСОБА_4 автотранспортного засобу марки HAZ д.н. ВХ 8876 А1, яким він керував, виявлено факт надання послуг з вантажних автоперевезень без ліцензійної картки, дорожнього листа чим порушено вимоги ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".
По даному факту державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в м. Києві 23.06.2009 року складено Акт №105478 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, в якому зафіксовано виявлене порушення законодавства про автомобільний транспорт, з чим було ознайомлено відповідача.
Відповідно до ч. 4 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадов і- особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положенням про головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.204 року №1190) та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (затверджено наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005 року №888).
28 липня 2009 року заступник начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Хмельницькій області, у відповідності до вимог ч.4 ст.60, абз.2 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", винесена постанова №064979 про застосування до ПП ОСОБА_4 фінансових санкцій в сумі 1700 грн.
Винесена постанова не була предметом оскарження та скасування у встановленому Законом порядку.
Згідно ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Пунктами 28 та 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8.11.2006 року №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Пунктами 32 та 33 Порядку встановлено, що скарга на постанову про застосування фінансових санкцій може бути подана до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю. Скарга на постанову подається протягом 10 днів після її винесення. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин за заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання, щодо якого винесена постанова, строк може бути поновлений керівником органу державного контролю за умови надання заявником документів, що підтверджують наявність поважних причин несвоєчасного подання скарги в установлений строк (тимчасова непрацездатність, засвідчена в установленому порядку, або перебування у відрядженні).
Подання в установлений строк скарги зупиняє виконання постанови до розгляду скарги по суті.
Відповідач у встановлений строк постанову по накладення штрафу не оскаржив, вищевказані суми добровільно не сплатив, а тому вони підлягають стягненню в судовому порядку.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на вимогах закону та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. . 7, 9, 71, 86, 158- 163, 167, 254 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 м. Хмельницький в дохід Державного бюджету України фінансові санкції 1700 (тисяча сімсот) гривень на рахунок ВДК у Старокостянтинівському районі по коду ЄДРПОУ 23565058, банк - УДК у Хмельницькій області, МФО - 815013, р/р 31114106700007, код платежу -21081100.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 09 липня 2010 року
Суддя ОСОБА_1