Справа № 2-а-1997/10/2270
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 жовтня 2010 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіОСОБА_1
при секретаріОСОБА_2
за участі:прокурора Шкадько В. В., представника позивача ОСОБА_3, представника відповідача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Прокурора Ізяславського району в інтересах держави в особі Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції до Державного підприємства Замкової виправної колонії № 58 про стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи, -
В С Т А Н О В И В:
В обґрунтування своїх позовних вимог прокурор посилається на те, що проведеною перевіркою встановлено, що підприємство Замкової виправної колонії № 58 м. Ізяслав зареєстроване Ізяславською районною державною адміністрацією як суб’єкт підприємницької діяльності 17.04.2000 року (свідоцтво №А00645925) та зобов’язане сплачувати податки і збори в порядку і в розмірах встановлених законом. Станом на 16.02 2010 року відповідач має заборгованість перед бюджетом в сумі 39476 грн.46 коп.
Тому прокурор просить суд стягнути з Державного підприємства Замкової виправної колонії № 58 заборгованість в розмірі 39476 грн.46 коп..
В судовому засіданні прокурор та представник позивача змінили позовні вимоги та просять стягнути з відповідача заборгованість податкового боргу по орендній платі за землю в сумі 38684,33 грн., оскільки заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 792 грн. 13 коп. відповідачем погашена в добровільному порядку.
Представник відповідача позов не визнав, подав в судовому засіданні заперечення, в якому просить відмовити у задоволенні заявлених позовних вимог. На обґрунтування своїх заперечень посилається на те, що згідно доданого платіжного доручення №139 від 10.03.10 року борг за забруднення навколишнього природного середовища сплачений в повному обсязі. Щодо заборгованості по земельному податку, то земля надана на праві постійного користування Замковій виправній колонії № 58, яка звільнена від сплати податку на основі 100 відсоткової пільги згідно Закону України «Про плату за землю».
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що підприємство Замкової виправної колонії № 58 м. має заборгованість по земельному податку з юридичних осіб в розмірі 38684, 33 грн. (36009, 53 грн. за основним платежем та пеня в сумі 2674, 80 грн.).
Дана заборгованість підтверджується податковими розрахунками земельного податку за 2007 та 2008 роки, поданими відповідачем до Ізяславської МДПІ, а також обліковими картками платника податків- Державного підприємства Замкової виправної колонії № 58, розрахунком суми позовних вимог.
Податкові повідомлення-рішення вручені підприємству Замкової виправної колонії № 58 під розписку 12.11.2009 року. В адміністративному чи судовому порядку відповідач вказані рішення не оскаржив, в добровільному порядку пеню та штрафні санкції не сплатив.
Згідно ст. 2 Закону України від 1 липня 1992 року № 2536-XII "Про плату за землю" Використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Ст. 67 Конституції України, ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» на платників податків покладено обов’язок своєчасно та в повному обсязі сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори до державних і місцевих бюджетів.
Відповідно до ст. 14 Закону України від 03.07.1992 № 2535-XII "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. (ст.17 Закону України від 03.07.1992 № 2535-XII).
В силу ст. ст. 20, 27 зазначеного Закону платежі за землю зараховуються до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю. Контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Крім того, згідно з п. 11 ст. 11 вищезгаданого Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно ст. 3 Закону України від 21.12.2000 № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (надалі Закон № 2181-III ) активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання; активи платника податків – кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній чи фізичній особі за правом власності або повного господарського відання, а отже і майно платника податків (п.1.3, п. 1.7 ст. 1 Закону № 2181-III)
Згідно пп. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону № 2181-III платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
У відповідності до п.п.6.2.1. ст. 6 Закону № 2181-III позивачем на адресу відповідача було надіслано дві податкові вимоги. Однак, відповідач не погасив податкову заборгованість.
Враховуючи наведене, а також приймаючи до уваги, що вимога про сплату боргу відповідачем не оскаржена , суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 71, 86, 158- 163, 167, 254 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Державного підприємства Замкової виправної колонії №58 (вул.. Гагаріна,2, м. Ізяслав, Хмельницької області, Код ЄДРПОУ 08681028) на користь Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції (вул.. Незалежності, 43, м. Ізяслав, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 23565265, р/р 34124999600204 в ВДК в Ізяславському районі, МФО 815013) заборгованість зі сплати боргу по земельному податку в сумі 38684 (тридцять вісім тисяч шістсот вісімдесят чотири) грн. 33 коп..
В решті позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1