Судове рішення #45585942

Справа № 2-а-5736/10/2270

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


28 вересня 2010 рокум. Хмельницький


Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіОСОБА_1

при секретаріОСОБА_2

за участі:представника позивача ОСОБА_3,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про звернення стягнення податкового боргу на активи, -


В С Т А Н О В И В:


В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що фізична особа-підприємець (надалі- ФОП) ОСОБА_4 зареєстрований виконавчим комітетом Хмельницької міської ради як суб’єкт підприємницької діяльності 16.12.2008 року (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) та зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і в розмірах встановлених законом. Станом на 24.06 2010 року ФОП ОСОБА_4 має заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами в сумі 65689 грн..

Тому позивач просить суд стягнути з ФОП ОСОБА_4 заборгованість в розмірі 65689грн..

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, та просить їх задовольнити.

Відповідач вдруге в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про дату та час розгляду справи, а тому суд на підставі вимог ст. 128 КАС України визнає правильним справу розглянути у відсутності відповідача, на підставі наявних доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Державною податкової інспекцією (надалі –ДПІ) у м. Хмельницькому проведено позапланову виїзну перевірку ФОП ОСОБА_4, за наслідками якої складено акт № 2225/22-0/НОМЕР_1 від 22.02.2010 року від 22.02.2010 року. На підставі акту перевірки ДПІ у м. Хмельницькому винесено рішення № 0000182200/0/2358 від 04 березня 2010 року про нарахування ФОП ОСОБА_4 пені в розмірі 65519 грн. за порушення термінів розрахунків в іноземній валюті та рішення № 0000192200/0/2357 від 04 березня 2010 року про застосування до ФОП ОСОБА_4 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 170 грн. за порушення термінів розрахунків в іноземній валюті.

Корінці зазначених рішень вручені ОСОБА_4 під розписку 04.03.2010 року. В адміністративному чи судовому порядку ФОП ОСОБА_4 вказані рішення не оскаржив, в добровільному порядку пеню та штрафні санкції не сплатив.

Згідно ст. 1 Закону України від 23.09.1994 року № 185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики.

Згідно ст. 2 Закону № 185/94 імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики. При застосуванні розрахунків щодо імпортних операцій резидентів у формі документарного акредитиву строк, передбачений частиною першою цієї статті, діє з моменту здійснення уповноваженим банком платежу на користь нерезидента. Строк та умови завершення імпортної операції без увезення товару на територію України визначаються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням з Національним банком України.

Статтею 4 цього ж Закону визначено, що порушення резидентами строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару). Державні податкові інспекції вправі за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню, передбачену цією статтею.

Пунктом 4 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні передбачено, що державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.

Відповідно до п. 11 ст. 10 цього ж Закону державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Крім того, згідно з п. 11 ст. 11 вищезгаданого Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

На підставі викладеного, суд приходить висновку, що ДПІ у м. Хмельницькому в межах своєї компетенції та у відповідності з вимогами чинного законодавства винесено рішення про нарахування ФОП ОСОБА_4 пені в розмірі 65519 грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 170 грн..

Враховуючи наведене, а також відсутність доказів про сплату відповідачем зазначених сум, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача-суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7, 9, 71, 86, 158- 163, 167, 254 КАС України, суд,-



П О С Т А Н О В И В:


Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_4 (м. Хмельницький, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому (код ЄДРПОУ 21324474) податкову заборгованість у сумі 65689 (шістдесят п’ять тисяч шістсот вісімдесят дев’ять) гривень шляхом звернення стягнення на активи платника податків.



Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.



Суддя ОСОБА_1



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація