Справа №22А-1364/2006 р. Головуючий у 1 інстанції Закаблук О.В.
Категорія Доповідач у 2 інстанції Касьяненко Л.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:
Головуючого: Хопти С. Ф.,
суддів: Даценко Л.М., Касьяненко Л.І.
При секретарі: Муханько О.О.
Розглянула у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Білоцерківського міськрайсуду від 2.10.2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління нагляду за додержанням законів у Збройних Силах України та інших військових формуваннях Генеральної прокуратури України про бездіяльність прокурорів, -
Встановила :
Позивач звернувся в суд з вказаним позовом в якому зазначив, що 15.06.2006 року ним була подана заява до Генерального прокурора України про злочини, вчинені працівниками військової прокуратури Центрального регіону України Шошурою А.П. та Зелінським О.В, які не бажаючи перевіряти доводи поданої ним заяви направили її до військової прокуратури Центрального регіону України.
В судовому засіданні уточнив свої вимоги та просив визнати бездіяльність працівників відповідача протиправною та зобов'язати Головне управління нагляду за додержанням законів у Збройних Силах України та інших військових формуваннях Генеральної прокуратури України провести службове розслідування.
Постановою Білоцерківського міськрайсуду від 2.10.2006 року в задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати постанову суду та ухвалити нову по суті позовних вимог, посилаючись на неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи.
Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а справа закриттю провадженням з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що позивач просить визнати протиправними дії та бездіяльність Генеральної прокуратури України зв'язку з розглядом його заяви від 15.06.2006 року по злочини, вчинені працівниками прокуратури.
Відповідно до ст.99-1 КПК України постанову слідчого чи прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи може бути оскаржено вищестоячому прокуророві або до суд, тобто заява чи скарга на неправомірні дії чи злочинні дії працівників військової прокуратури Центрального регіону України повинна була бути подана позивачем безпосередньо прокурору військової прокуратури Центрального регіону України.
А тому спір не може бути розглянутий в порядку адміністративного провадження.
За таких обставин постанова суду не може залишатись без змін та підлягає скасуванню.
По справі слід постановити ухвалу про закриття провадження у справі.
Керуючись п.1, ч.1 ст. 157, 203 КАС України, колегія суддів -
Ухвалила ;
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково, постанову Білоцерківського міськрайсуду від 2.10.2006 року скасувати, а провадження у справі закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту її проголошення.