Справа № 22ц - 2749/2008
Головуючий у 1-й інстанції - Ковальчук В.О.
Категорія-26
Доповідач - Прозорова М.Л.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 травня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного
суду Дніпропетровської області в складі:
головуючої - Ремеза В.А
суддів - Прозорової М.Л., Деревянка О.Г.
при секретарі - Панченку Д.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу
ОСОБА_1 на рішення Юр'ївського районного суду Дніпропетровської області від 28 листопада 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді про відшкодування моральної шкоди, -
встановила:
ОСОБА_1 звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення Юр'ївського районного суду Дніпропетровської області від 28 листопада 2006 року скасувати та постановити нове рішення про задоволення його позовних вимог
Як на підстави своєї апеляційної скарги ОСОБА_1 посилається на те, що судом порушені норми матеріального та процесуального законодавства /а.с.147-152/.
Зазначеним рішенням суду відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді про відшкодування моральної шкоди /а.с. 141 -142/.
Суд першої інстанції встановив, що з 1995 по 2000 рік позивач працював в Юр"ївському СПТУ-81 на посаді водія.
29 грудня 1999 року на території заправочної станції Юр'ївського СПТУ-81 ОСОБА_1 травмований при виконанні трудових обов'язків.
Згідно висновку МСЕК 17 липня 2000 року ОСОБА_1у У. встановлена втрата працездатності в розмірі 40% безстроково.
Рішенням Юр'ївського районного суду від 4 березня 2003 року встановлені обставини: отримання травми ОСОБА_1 та визнано 100% вину в цьому СПТУ-81.
Оскільки Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" діє з 1 квітня 2001 року, а втрата професійної працездатності встановлена позивачу 17 липня 2000 року, тобто до прийняття і введення цього Закону,
який зворотної сили не має, суд відмовив у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді про відшкодування моральної шкоди.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів приходить до висновку, що скаргу необхідно відхилити, а рішення суду залишити без змін з наступних підстав.
Вирішуючи даний спір, який виник між сторонами, суд першої інстанції в достатньо повному об'ємі з'ясував права і обов'язки сторін, обставини справи, перевірив доводи сторін та дав їм належну правову оцінку, постановив рішення, яке відповідає вимогам закону. Висновки суду достатньо обґрунтовані і підтверджені наявними в матеріалах справи письмовими доказами та поясненнями самих сторін.
При вище наведених обставинах справи, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що не має підстав для стягнення суми моральної шкоди з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних на виробництві та професійних захворювань України в місті Павлограді.
Приведені в апеляційній скарзі доводи ОСОБА_1 не можуть бути прийняті до уваги, оскільки зводяться до переоцінки доказів і незгоди з висновками суду по їх оцінці.
Відповідно ж до ст.212 ЦПК України виключне право оцінці доказів належить суду, який має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Крім того, приведені в апеляційній скарзі доводи не можуть бути прийняті до уваги, оскільки вони зводяться до особистого тлумачення апелянтом норм права, що протиричить діючому законодавству.
Порушень матеріального чи процесуального закону, які могли б призвести до скасування судового рішення, судом апеляційної інстанції не встановлено.
Таким чином, доводи апеляційної скарги є необгрунтовані, а рішення суду відповідає вимогам закону та матеріалам справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.303, 307, 308 ЦПК України, колегія Суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити.
Рішення Юр'ївського районного суду Дніпропетровської області від 28 листопада 2006 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.