ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2009 року Київ №К-23159/07
Колегія суддів судової палати з розгляду справ за зверненнями юридичних осіб Вищого адміністративного суду України у складі суддів:
Головуючого - судді Фадєєвої Н.М.
Суддів - Бим М.Є., Гончар Л.Я., Леонтович К.Г., Шкляр Л.Т.
розглянувши у попередньому розгляді касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Кузнецовського міського суду від 26.06.2007р. та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 01.11.2007р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Кузнецовської міської ради про стягнення заборгованості
В С Т А Н О В И Л А :
Доповідач Фадєєва Н.М
В суд звернувся ОСОБА_1 з позовом до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради (далі - управління праці та соцзахисту населення) про зобов'язання відповідача виплатити доплату до заробітної плати за роботу в зоні посиленого радіоекологічного контролю та додаткове підвищення заробітної плати працюючому пенсіонеру за 2006-2007 роки в сумі 5761, 46 грн.
В обґрунтування позову зазначається, що відповідно до ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон № 796 - XII), громадянам, які працюють в зоні посиленого радіоекологічного контролю, має проводитися доплата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати. Крім того, працюючим пенсіонерам оплата праці додатково підвищується на 25% від розміру мінімальної заробітної плати. Однак протягом 2003-2005р.р. періоду роботи позивача у такій зоні управлінням праці та соцзахисту населеня щомісячно виплачувалась доплата в розмірі із розрахунку 5, 20 грн., пропорційно до кількості відпрацьованих днів та 1, 25 грн. як працюючому пенсіонеру. Тому на думку позивача, він недоотримував зазначену доплату в повному розмірі із розрахунку мінімальної заробітної плати. Позивач просить зобов'язати управління праці та соцзахисту населення виплатити в його користь оспорювану доплату.
Постановою Кузнецовського міського суду Рівненської області від 26.06.2007р. відмовлено в задоволенні позову.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 01.11.2007р. апеляційна скарга залишена без задоволення, а постанова Кузнецовського міського суду Рівненської області від 26.06.2007р - без змін.
Не погоджуючись з вищезазначеними судовими рішеннями, ОСОБА_1 звернувся з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, у якій просить скасувати вищезазначені судові рішення, ухвалити нове судове рішення, яким задовольнити позов, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.
Касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював слюсарем у ВП Рівненська АЕС, у зоні посиленого радіоекологічного контролю в м. Кузнецовську Рівненської області. З березня 2005р. є працюючим пенсіонером.
Згідно із ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення - у зоні посиленого радіоекологічного контролю, провадиться доплата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати. Пенсіонерам, які працюють у зонах радіоактивного забруднення, оплата праці додатково підвищується на 25 процентів за розміру мінімальної заробітної плати.
Роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов»язковим для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності - ст.62 зазначеного Закону.
Ст.67 цього ж Закону встановлено, що конкретні розміри всіх доплат, пенсій і компенсацій підвищуються кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.
На виконання положень ст.62, 67 згаданого Закону, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №836 від 26.07.1996р. «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», де встановлено конкретні розміри виплат, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». П.2 цієї постанови встановлює доплату громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення - у зоні посиленого радіоекологічного контролю, в розмірі 520 тисяч карбованців, що дорівнює 5,20грн.
Крім того, на час прийняття і введення в дію цієї постанови Верховна Рада України від 20.02.1996р. №49/96- ВР Про порядок введення в дію статей 10, 33, 34 Закону України «Про оплату праці» та встановлення мінімального розміру пенсії за віком», пунктом третім якої передбачено, що до внесення відповідних змін до чинного законодавства виплати, крім пенсій, тарифні ставки та оклади, розраховані на основі мінімальної заробітної плати здійснюються ( застосовуються) у розмірах, які діють за станам на -1 лютого 1996р.
Зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996р. не вносились.
Законами України «Про державний бюджет України» на 2006 та 2007роки не було передбачено коштів для виплат компенсацій і допомог в розмірах, встановлених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а лише в розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996р.
Таким чином, колегія суддів вважає, що ухвала суду ґрунтується на всебічному, повному та об»єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи касаційної скарги не спростовують висновків суду.
Відповідно до ст. 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд не допустив порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судового рішення чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись ст.ст. 220, 220-1, 221, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Кузнецовського міського суду від 26.06.2007р. та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 01.11.2007р. у справі № 2а-51/07 - без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Судді :