Судове рішення #4553550
Справа № 22-3342/2008 р

Справа № 22-3342/2008 р.

                                                                             

Головуючий у 1 інстанції- Подколзін В.М.

Категорія - 44

Доповідач- Рецебуринський Ю.Й.

 

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

19 травня 2008 року                                Апеляційний суд Донецької області

в складі:

головуючого- судді Бугрим Л.М.  суддів- Рецебуринського Ю.Й.,  Зінов'євої А.Г. при секретарі- Карпушової К.Г. за участю сторін розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на рішення Єнакіївського міського суду Донецької області від 20 березня 2008 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах і в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2до ОСОБА_3,  3-я особа- ЖРУ № м. Єнакієвє про вселення і за зустрічним позовом ОСОБА_3до ОСОБА_1 про визнання такими,  що втратили право користування жилим приміщенням,

 

ВСТАНОВИВ:

 

У грудні 2007 року ОСОБА_1. звернулась з даним позовом до суду,  вказуючи,  що відповідач з 1993 р. до 2002 р. був її співмешканцем і батьком її дитини-ОСОБА_2В травні 1997 р. відповідач придбав квартиру,  розташовану за аАДРЕСА_1. З вказаного часу вони стали проживати у квартирі. В серпні 2004 р. вона тимчасово виїжджала на заробітки і не проживала в квартирі,  а коли повернулась в квартирі мешкала сестра відповідача і перешкоджала її проживанню в квартирі.

Просила вселити її з донькою в спірну квартиру,  так як іншого житла вона не має.

ОСОБА_3. заявив зустрічний позов про визнання ОСОБА_1. і ОСОБА_2такими,  що втратили право користування жилим приміщенням в його квартирі,  так як вони перейшли на інше постійне місце проживання.

Рішенням Єнакіївського міського суду Донецької області від 20 березня 2008 р. в задоволенні позову ОСОБА_1. про вселення було відмовлено,  а позовні вимоги ОСОБА_3про визнання такими,  що втратили право користування жилим приміщенням були задоволені.

 

ОСОБА_1. подала апеляційну скаргу,  у якій просить скасувати рішення суду та повернути справу на новий розгляд.

Обґрунтовуючи доводи апеляційної скарги,  позивачка посилається на те,  суд припустився порушень та неправильного застосування норм матеріального та процесуального права,  а також невідповідність висновків суду обставинам справи.

В судовому засіданні ОСОБА_1. підтримала доводи апеляції і просила її задовольнити.

Представник ОСОБА_3.-ОСОБА_4. просила рішення суду залишити без змін,  а апеляційну скаргу- без задоволення.

Заслухавши суддю-доповідача,  пояснення сторін,  дослідивши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги,  апеляційний суд вважає що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні і не оспорюється сторонами,  відповідач ОСОБА_3. в травні 1997 р. придбав спірну квартиру на праві приватної власності,  куди в той же час вселився з ОСОБА_1. та їх донькою ОСОБА_2. Також суд обґрунтовано встановив,  що ОСОБА_1. в серпні 2004 р. залишила спірну квартиру,  забравши речі і виїхавши на інше постійне місце проживання. Про це свідчить і те,  що позивачка звернулась з вказаним позовом до суду лише за спливом 3-х років з дня виселення.

Суд 1-ї інстанції мотивовано вказав на те,  що мешкаючи в спірній квартирі самостійно,  ОСОБА_1. створила значну заборгованість по комунальним платежам,  яку так і не погасила.

Безпідставним є твердження позивачки про те,  що рішення суду залишає без житла їх неповнолітню доньку,  оскільки згідно ч.3  ст. 29 ЦК України,  місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків або одного з них,  з ким вона проживає... В суді безумовно встановлено,  що всі останні роки дитина сторін проживає з матір"ю- ОСОБА_1.

Таким чином,  місцевий суд обґрунтовано визнав,  що ОСОБА_1. з дочкою втратили право користування спірним жилим приміщенням.

Згідно зі  ст.  308 ч. 1 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін,  якщо визнає,  що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

Апеляційний суд вважає,  що суд першої інстанції розглядаючи спір повно та всебічно дослідив і оцінив обставини справи,  надані сторонами докази,  правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон,  який їх регулює.

Керуючись  ст.  ст.  304,  307 ч. 1 п. 1,  308,  313,  314 ч.1 п.1,  315,  218 ЦПК України,  апеляційний суд,  -

 

УХВАЛИВ:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1- відхилити.

Рішення Єнакіївського міського суду Донецької області від 20 березня 2008 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення,  та може бути оскаржене шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація