Справа № 2А-2362/09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М УК Р А Ї Н И
місто Ковель 14 квітня 2009 року
Ковельський міськрайонний суд Волинської області у складі: головуючого - судді Наваляного А.Д., розглянувши в приміщенні Ковельського міськрайонного суду в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Ковельському районі про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до управління пенсійного фонду України в Ковельському районі про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни за період з 01 січня 2006 року по грудень 2008 року включно в сумі 3891,90 грн. В обґрунтування заявлених вимог позивач вказує, що він наділений правовим статусом дитини війни, а тому відповідно до ст. 6 Закону України ”Про соціальний захист дітей війни” користується правом на одержання щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Протягом 2006-2007 років позивачу така допомога не нараховувалась та не виплачувалась, що суперечить нормам діючого законодавства. Прохає зобов’язати управління пенсійного фонду України в Ковельському районі провести нарахування та виплату недоплаченого підвищення до пенсії як дитині війни за період 2006-2008 років, виходячи з розрахунку 30% мінімальної пенсії за віком.
Позивач в судове засідання не з’явився, подав суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності, заявлений позов підтримує повністю та прохає його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, подав суду клопотання про слухання справи у його відсутності та письмові заперечення проти позову зі змісту яких слідує, що позивач має статус учасника війни, відповідно до Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та отримує підвищення до пенсії як учасник війни, тому не має права на підвищення до пенсії як дитині війни відповідно до вимог Закону України ”Про соціальний захист дітей війни”, оскільки виплата недоплаченого підвищення до пенсії провадиться за вибором позивача згідно одним із законів.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.
Судом встановлено, що позивач наділений правовим статусом дитини війни та учасника війни, знаходиться на обліку в управлінні пенсійного фонду України в Ковельському районі, що підтверджується пенсійним посвідченням НОМЕР_1 виданим ІНФОРМАЦІЯ_1 року .
Відповідно до ст. 6 Закону України ”Про соціальний захист дітей війни” дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.
Оскільки позивачу виплачується підвищення до пенсії, як учаснику війни, згідно з вимогами Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а тому він не має права на виплату недоплаченого підвищення до пенсії як дитині війни, відповідно до Закону України ”Про соціальний захист дітей війни”
Керуючись ст.ст. 3, 6, 8-11, 86, 94, 105, 158-163 КАС України, та на підставі ст. 6 Закону України ”Про соціальний захист дітей війни” , -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Ковельському районі про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Ковельський міськрайонний суд в наступному порядку: заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з моменту підписання постанови, апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ст.186 ч.5 КАС України.
Головуючий: А.Д. Наваляний