Справа № 2-322/08р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 липня 2008 року Іваничівський районний суд Волинської області
в складі: головуючого-судді Нєвєрова І.М.
за участю секретаря Тіхтей Н.В.
позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іваничі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на її утримання, пояснивши в судовому засіданні, що зареєструвала з відповідачем шлюб 19.05.1979 року і перебувала в шлюбі 28 років. У них народилося двоє дітей, які на даний час є повнолітні. 9 травня 1989 року в результаті ДТП вона стала інвалідом II групи довічно. На даний час її стан здоров'я поганий і двічі на рік змушена проходити курси відновної терапії. Розмір пенсії, яку вона одержує, є незначний і їй недостатньо даних коштів для проведення лікування. Діти не мають змоги її забезпечувати, так як син є інвалідом третьої групи, одержує пенсію, не працює, а дочка на даний час навчається в Німеччині і змушена сама особисто забезпечувати своє проживання і оплачувати навчання. Відповідач є працездатним і має можливість надавати їй грошову допомогу, тому просить стягувати з відповідача аліменти на її утримання щомісячно в розмірі 250 грн.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав з тих підстав, що він не має можливості сплачувати аліменти на утримання позивача, так як на даний час офіційно не працює, а позивач проживає з повнолітніми дітьми , які можуть її забезпечувати , також вона має доходи з ведення домашнього господарства. Крім того дорожньо-транспортна пригода, яка трапилася 09.05.1989 року і внаслідок якої позивач стала інвалідом, сталася не з його вини.
Вислухавши позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з слідуючих підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивач з відповідачем перебували в шлюбі 28 років, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу №18 від 19.05.1979 року. Від шлюбу мають двох повнолітніх дітей. 16 серпня 2007 року шлюб було розірвано в судовому порядку. Під час перебування в шлюбі, а саме 09 травня 1989 року позивач отримала травму під час ДТП. Внаслідок травми стала інвалідом II групи довічно, потребує проходження 2 рази в рік курсів відновної терапії, що підтверджується довідкою Іваничівсьокї ЦРЛ № 692 від 22.04.2008 року. Згідно довідки управління ПФУ в Іваничівському районі ОСОБА_1 одержує пенсію по інвалідності в розмірі 507, 90 грн. Син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає з позивачем. Має третю групу інвалідності. Не працює. Дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає в Німеччині, де працює та навчається. Позивач не надала суду доказів, що її дочка не має можливості надавати їй матеріальну допомогу. Відповідач на даний час офіційно не працює, має нерегулярний, мінливий дохід.
Відповідно до ч. 2 ст. 76 СК України після розірвання шлюбу особа має право на утримання, якщо вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу і потребує матеріальної
допомоги і якщо її колишній чоловік може її надавати. Згідно ст. 80 СК України аліменти присуджуються одному з подружжя в частці від заробітку або в твердій грошовій сумі.
Розмір аліментів визначається з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків.
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинне бути законним і обгрунтованим. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Дослідивши надані сторонами докази , суд приходить до висновку, що позивач стала інвалідом II групи, перебуваючи в шлюбі, потребує матеріальної допомоги від колишнього чоловіка, який є працездатним та має можливість її надавати. При визначенні розміру аліментів суд враховує, що відповідач офіційно не працює, має нерегулярний дохід, можливість позивачем отримувати допомогу від дочки та від власного підсобного господарства та те, що відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік» від 28.12.2007 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на день постановления рішення становить 482, 00 грн. , призначає аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 100 грн. в місяць від дня подання позову. Згідно ч. 3 ст. 79 СК України якщо один із подружжя одержує аліменти у зв'язку з інвалідністю, сплата аліментів триває протягом строку інвалідності. Також з відповідача на користь позивача необхідно стягнути понесені нею витрати за надання правової допомоги в розмірі 40 грн.
Крім того, з відповідача слід стягнути судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.
Керуючись ст.ст. 75, 76, 79, 80 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212 - 215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти в розмірі 100 грн. , починаючи з 02.06.2008 року і протягом строку інвалідності ОСОБА_1
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць .
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 30 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати за надання правової допомоги в розмірі 40 грн.
Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження , або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 6/567/29/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-322/08
- Суд: Острозький районний суд Рівненської області
- Суддя: Нєвєров І.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.10.2018
- Дата етапу: 12.11.2018
- Номер: 2-зз/727/5/22
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-322/08
- Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
- Суддя: Нєвєров І.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.02.2022
- Дата етапу: 08.02.2022