Судове рішення #4545115

Справа №2-1927\87 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12  травня  2008     року Комінтернівський районний суд міста Харкова у  складі: головуючого: судді - БуцькогоВ.В. при секретарі - Пономаренко Т.В. за участю адвоката ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові щвільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_5, 3-я особа - сьома Харківська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для прийняття спадщини -

ВСТАНОВИВ:

20 квітня 2006 року померла ОСОБА_6.

Після смерті ОСОБА_6 відкрилася спадщина на квартиру Л? 7 будинку № 21 по вул.. Костичева в м. Харкові.

Спадкоємцями за законом є чоловік померлої ОСОБА_5 та по праву представлення невістка ОСОБА_3 та онуки ОСОБА_2, ОСОБА_4, оскільки син померлої - ОСОБА_7 помер раніше матері - 29 грудня 2003 року.

Позивачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 звернулися до суду з позовом до Філатова МИ, 3-я особа - сьома Харківська державна нотаріальна контора, у якому просять визначити їм додатковий строк в один місяць, достатній для прийняття ними спадщини після смерті ОСОБА_6, посилаючись на те, що строк для прийняття спадщини було пропущено ними з поважної причини- у зв "язку з тривалою хворобою ОСОБА_8.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_9 підтримала заявлені позовні вимоги та пояснила, що 20 квітня 2006 року померла ОСОБА_6Після її смерті відкрилася спадщина на квартиру АДРЕСА_1. Протягом шости місяців після смерті ОСОБА_6 ні вона, ні її діти не звернулися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки вони дуже важко пережили смерть ОСОБА_6, для них це було шоком. Крім того, вона тривалий час хворіла, тільки після смерті ОСОБА_6 п"ять разів знаходилась на лікуванні у лікарні, а у грудні 2006 року перенесла складну операцію. На протязі двох місяців перед операцією у неї були приступи і її діти ОСОБА_2 та ОСОБА_4 постійно знаходились поряд з нею та доглядали її. У зв"язку з її хворобою сім"я опинилася у скрутному матеріальному становищі. Позивачка також зазначила, що у її доньки є дворічна дитина, яку вона виховує одна. Донька вимушена працювати, щоб утримувати дитину, тому дитину доглядають почерзі члени сім"ї. За викладених обставин вони не мали ні матеріальної можливості, ні часу звернутися до нотаріальної контори.

Позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримали пояснення ОСОБА_9 та просили позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_5 в судовому засіданні проти позову заперечував, посилаючись на те, що позивачі не доглядали померлу, не приїджали до неї.

Представник третьої особи у судове засідання не з'явилась, надала суду заяву із проханням розглядати справу без участі представника Сьомої харківської Державної нотаріальної контори.

Суд, заслухавши пояснення позивачів та відповідача, дослідивши надані письмові докази у справі, вважає що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Власницею квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_6

20 квітня 2006 року ОСОБА_6 померла.

Спадкоємцями після смерті ОСОБА_6 є її чоловік ОСОБА_5 та по праву представлення невістка ОСОБА_9 та онуки ОСОБА_2, ОСОБА_10, оскільки син померлої - ОСОБА_7 помер раніше матері, а саме 29 грудня 2003 року.

Відповідно до ч.1 cm. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строку шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Після смерті ОСОБА_6 позивачі не звернулась у встановлений законом строк до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки ОСОБА_4 тривалий час хворіла, а у грудні 2006 року перенесла операцію, весь цей час вона потребувала стороннього догляду і її діти ОСОБА_2 та ОСОБА_4 доглядали її . Крім того, ОСОБА_2 має малолітню дитину, яку виховує сама. ОСОБА_2 працює, тому дитину доглядають вона та члени її сім "ї почерзі.

Відповідно до ч.3 cm. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі ним заяви про прийняття спадщини.

За таких обставин, суд визнає причини пропуску позивачами строку для прийняття спадщини поважними і вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню .

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 10,11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, cm. 1272 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 задовільнити.

Визначити ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_6, що померла 20 квітня 2006 року - один місяць з дня набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 cm. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація