Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
м. Надвірна, вул. Мазепи, 35, 78400, (03475) 2-23-46
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 2а-118/2010р.
09 червня 2010 року м.Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
в складі головуючого судді - Грещука Р.П.
секретаря - Юрчило Л.М.
за участю представника відповідача: адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Надвірна адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до УДАІ в Івано-Франківській області, третя особа на стороні відповідача - ОСОБА_3, про визнання протиправними дій начальника Надвірнянського ВДАІ та стягнення моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернувся в суд з адміністративним позовом до УДАІ в Івано-Франківській області, третя особа на сторні відповідача про визнання протиправними дій начальника Надвірнянського ВДАІ та стягнення моральної шкоди.
Ухвалою суду від 31.03.2010 року до розгляду справи в якості третьої особи було залучено ОСОБА_3- начальника Надвірнянського ВДАІ.
В судовому засіданні позивач та його представник підтримали вимоги з підстав, наведених в позовній заяві.
Просять суд визнати протиправними дії начальника ВДАІ з обслуговування Надвірнянського р-ну та автомобільно-технічної інспекції при УДАІ УМВС України в Івано-Франківській області ОСОБА_3, щодо відмови у поверненні тимчасово затриманого автомобіля «Опель Вектра» д.н.з. НОМЕР_1 та подальшого утримання його на спеціальному майданчику в с.Пнів, Надвірнянського р-ну.
Зобов’язати начальника Надвірнянського ВДАІ ОСОБА_3 повернути належний йому транспортний засіб без оплати за дні незаконного тримання автомобіля на спеціальному майданчику та стягнути з відповідача 1000грн. моральної шкоди та судові витрати по справах.
Представники відповідача- УДАІ ГУМВС України в Івано-Франківській області в судовому засіданні позов не визнали, заперечують проти його задоволення. Суду пояснили, що дії працівників ВДАІ та начальника ВДАІ ОСОБА_3 не носили протиправний характер і вчинені в межах повноважень та компетенції.
Крім того, по вказаних, в позовній заяві ОСОБА_2 обставинах проводилась службова перевірка працівниками ВАТІ УДАІ УМВС України в Івано-Франківській області та працівниками ІОС УКЗ УМВС України в Івано-Франківській області. За результатами перевірки встановлено, що наведені позивачем факти щодо неправомірних дій відносно нього з боку працівників ВДАІ з обслуговування Надвірнянського р-ну УДАІ УМВС – не знайшли свого підтвердження.
Вважають, що доводи позивача відносно неправомірності дій працівника ДАІ спрямовані на те, щоб уникнути адміністративної відповідальності за вчинені правопорушення.
Просять суд постановити рішення, яким відмовити ОСОБА_2. в задоволенні позову.
Третя особа на сторні відповідача - ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечив доводи позивача та його представника щодо неправомірності його дій та дій працівників ВДАІ з обслуговування Надвірнянського р-ну. Вважає їх необґрунтованими та просить відмовити в задоволенні позову.
Суд, вислухавши пояснення сторін, свідків, дослідивши докази, надані сторонами на виконання вимог ст.ст.69, 70 КАС України, і на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обгрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для вирішення справи та, за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні обставин справи, прийшов до висновку про необхідність відмовити в задоволенні позову.
Відповідно до ст.2 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому зазначеним кодексом, звернутися до суду для оскарження будь-яких рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень.
Зі змісту ст.71 КАС України випливає, що кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, а в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності його рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Статтею 104 КАС України передбачено, що особа має право звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією або бездіяльністю державного органу, юридичної чи службової особи під час здійснення ними управлінських функцій порушено його права чи свободи.
В судовому засіданні встановлено, що що 26.01.2010 року ІДПС ОСОБА_4, за підозрою у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння та вчинення адмінпорушень, передбачених ст.126 ч.1 та ст.130 ч.1 КУпАП, тимчасово затримав автомобіль «Опель Вектра» д.н.з. НОМЕР_1, яким керував ОСОБА_2 і доставив на зберігання на спеціальний майданчик в с.Пнів.
З’ясовано також, що в зв’язку з несвоєчасним поверненням працівниками Надвірнянського ВДАІ затриманого автомобіля прокуратурою Надвірнянського р-ну 04.02.2010 року був внесений припис начальнику ВДАІ з обслуговування Надвірнянського р-ну видати ОСОБА_2 автомобіль марки «Опель Вектра» д.н.з. НОМЕР_1 та скасувати витрати за протермінований термін утримання автомобіля.
Згідно вказаного припису прокуратури автомобіль на підставі довіреності №1306 від 16.07.2009 року повернутий ОСОБА_5 без утримання будь-яких коштів за його зберігання.
На даний час автомобіль «Опель Вектра» д.н.з. НОМЕР_1 перебуває в ОСОБА_2, що не заперечується і сторонами по справі, в тому числі позивачем.
Таким чином, на переконання суду, відпали обставини, які слугували підставою для звернення позивача з позовом в суд для захисту своїх прав та законних інтересів.
Враховуючи наведеного, не підлягають до задоволення і вимоги ОСОБА_2 про стягнення з відповідача моральної шкоди.
Керуючись ст.ст.38, 268 КУпАП,ст.ст.104, 158- 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову ОСОБА_2 - відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заява про апеляційне оскарження не була подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна заява не була подана в строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення строку. Заяву про апеляційне оскарження постанови суду до Львівського Апеляційного адміністративного суду може бути подано протягом 10 днів з дня її проголошення, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.
Суддя Грещук Р.П.
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-118/10
- Суд: Золочівський районний суд Львівської області
- Суддя: Грещук Р.П. В.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.09.2015
- Дата етапу: 10.09.2015
- Номер: 2-а-118/10
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-118/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Грещук Р.П. В.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.09.2015
- Дата етапу: 21.09.2015
- Номер:
- Опис: про перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-118/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Грещук Р.П. В.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.03.2010
- Дата етапу: 18.03.2010
- Номер: 2-а118/10
- Опис: про визнання протиправними дій та стягнення моральної шкоди
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-118/10
- Суд: Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Грещук Р.П. В.А.
- Результати справи: у задоволенні позову відмовлено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.02.2010
- Дата етапу: 09.06.2010