Судове рішення #4539662

h


справа № 2-а-31538/08

категорія 2.19.4

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 березня 2009 р.          м.Житомир


Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Капинос О.В.,

при секретарі - Шевчук О.М.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_2.,

представника відповідача - Седлецької Л.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира Житомирської області

про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити певні дії,-


встановив:


У листопаді 2008 року позивач звернувся до суду з позовом до УПФ в Корольоському районі м.Житомира про визнання незаконною відмови у перерахунку пенсії по інвалідності та додаткової пенсії та зобов"язання її перерахувати. Вимоги мотивує тим, що є ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС І-ї категорії, визнаний інвалідом ІІ-ї групи, інвалідність пов"язана з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС. В порушення вимог Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" відповідач з 1 січня 2008 року нараховував їй пенсію по інвалідності та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров"ю. Вказувала, що такі виплати передбачені ст.ст.50,54 зазначеного Закону та повинні здійснюватись, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, яка відповідно до ст. 28 Закону "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, пояснив, що при визначенні розміру пенсії позивача УПФ керувався положеннями постанов Кабінету Міністрів України, прийнятих на виконання вимог закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що позивач є потерпілим від наслідків аварії на ЧАЕС І-ї категорії, що стверджується копією посвідчення НОМЕР_1, з 28.05.1998 року визнаний інвалідом ІІ-ї групи, інвалідність пов"язана з наслідками аварії на ЧАЕС, що стверджується копією довідки до акта огляду МСЕК.

Позивач належить до першої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і відповідно до статей 50,54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", постанови Кабінету Міністрів України від 30.05.1997 року "Про затвердження порядку нарахування пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій в зв"язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивач має право на отримання пенсії по інвалідності у розмірі не менше восьми мінімальних пенсій за віком, а також додаткової пенсії за шкоду, заподіяну його здоров"ю, яка повинна складати 75% мінімальної пенсії за віком. Мінімальний розмір пенсії за віком визначено відповідно до ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" і встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати пенсії згідно із Законом України "Про державний бюджет України" на відповідний рік.

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами, при вирішенні даного спору суд дійшов висновку, що застосуванню підлягають норми Законів України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а також Законів України, якими встановлено прожитковий мінімум на відповідний рік. Положення ч. 3 ст. 28 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" не є перешкодою для застосування зазначеної величини (мінімального розміру пенсії за віком) для розрахунку інших, пов"язаних із нею пенсій чи доплат, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого мінімального розміру пенсій за віком, крім передбаченого частиною 1 цієї статті.

Здійснюючи нарахування та виплату пенсії позивачеві у відповідності до постанов Кабінету Міністрів України № 1 від 3 січня 2002 року, № 544 від 15 квітня 2003 року, № 1293 від 27 грудня 2005 року відповідач порушив права позивача.

З врахуванням обставин, наведених вище, суд вважає позов обгрунтованим та задовольняє його.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 94, 158 –163, 167, 254 КАС України, суд, -

постановив:


Позов задовільнити.

Визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду в Корольовському районі м. Житомира в перерахуванні ОСОБА_1 пенсії по інвалідності в період з 1 січня 2008 року з розрахунку вісім прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Зобов"язати Управління Пенсійного фонду в Корольовському районі м. Житомира перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію по інвалідності з розрахунку вісім прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб за період з 1 січня 2008 року з послідуючим її перерахунком відповідно до змін діючого законодавства та нарахувати і виплатити ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров"ю як інваліду ІІ групи в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.


Головуючий суддя:        О.В. Капинос

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація