ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 1710/3-411/12
04 липня 2012 року
Суддя Костопільського районного суду Рівненської області Піскунов В.М.
розглянувши матеріали, що надійшли від ВДАІ Костопільського РВ УМВС України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 24.05.1981р.н., громадянина України, не працюючого, прож. ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВК1 №159503, 07 травня 2012 року у с. М.Мидськ Костопільського району в 18 год. 10 хв. гр-н ОСОБА_1 керував мопедом „Альфа” без д/н, із явними ознаками алкогольного сп”яніння, від проходження медичного огляду в установленому порядку відмовився – чим порушив п. 2.5 ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини не визнав та пояснив, що алкогольних напоїв не вживає. Протокол про адміністративне правопорушення складено неправомірно. В дійсності він був складений по тій причині, що ним було відмовлено інспектору у дачі хабара. Злякався, оскільки інспектор повідомив, що забере мопед на штрафмайданчик. Понятих та свідків під час складення протоколу не було. Перевірити стан сп’яніння чи його відсутність на трубці контролю тверезості йому не пропонували. В лікарню для проведення обстеження ніхто не возив. Вказує, що не зміг довести інспектору перебування у тверезому стані. Пояснення написані ним під тиском інспектора.
Інспектор Глущик М.П. та свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилися, хоча про день та час розгляду справи повідомлялися вчасно та належним чином. Причини неявки суду не повідомили.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи та з’ясувавши всі обставини приходить до висновку про те, що докази по справі про адміністративне правопорушення здобуто з порушенням встановленого порядку, а тому є недопустимими. У зв’язку з цим провадження по справі про адміністративне правопорушення необхідно закрити у зв”язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1, виходячи з наступного.
Статтею 130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння або відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп’яніння.
З пояснень ОСОБА_1 суд вбачає, що в установленому порядку йому не пропонувалося пройти перевірку із застосуванням спеціальних технічних засобів на наявність сп’яніння, натомість вказано, що він відмовився від проходження медичного огляду.
У відповідності до ч. 3 ст. 266 КУпАП у разі незгоди водія на проведення огляду на стан сп’яніння працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я, тобто медичний огляд.
Не отримавши відмову ОСОБА_1 від проведення огляду на стан сп’яніння працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів, інспектором було складено протокол ніби-то за відмову від проходження медичного огляду на стан сп’яніння, тобто з порушенням процесуального порядку.
Відповідно до п. 8 даного Порядку у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров’я уповноважена особа Державтоінспекції в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп’яніння і дії водія щодо відхилення від огляду, що є підставою для залучення його до адміністративної відповідальності.
Крім того, в протоколі адмінправопорушення, в порушення ч. 1 ст. 266 КУпАП та п. 1.1 Інструкції, відсутній запис про відсторонення ОСОБА_1 від керування транспортним засобом.
Зокрема у відповідності до ч. 1 ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають в стані сп’яніння, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами.
Суду не надано переконливих доказів, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом 207.05.2012 року о 18 год. 10 хв. з явними ознаками алкогольного сп’яніння, а також відмовився від проходження огляду в установленому порядку, тобто адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У відповідності до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв”язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку встановлених законом.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження по справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За таких обставин вважаю, що наявними є обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення, а саме недоведеність вини, відсутність події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а тому у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі підлягає закриттю.
На підставі наведеного та керуючись п. 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103, ст.ст. 7, 245, 247 п. 1, 252, 266, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Справу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу зазначеного адмінправопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі скарги через Костопільський районний суд.
Суддя: Піскунов В.М.