Судове рішення #451895
АС-13/566-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_________________________________________________________________________


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


 "06" лютого 2007 р.  об 14 год. 30 хвил. в м. Харкові              Справа № АС-13/566-06

вх. № 14342/1-13


Суддя господарського суду Харківської області Водолажська Н.С.

за участю секретаря судового засідання Зіміна К.В.

представників сторін :

позивача - Якуша Н. В., дов.

відповідача - не явився

по справі за позовом  УПФУ в Київському районі, м. Харків   

до  КВРТП № 2 Київського р-ну, м. Х-в  

про стягнення 1912,12 грн.  


ВСТАНОВИВ:


Позивач, УПФУ в Київському районі м. Харкова, звернувся до господарського суду з позовом про стягнення з відповідача ,КВРТП № 2 Київського району, заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі  1912,12 грн.

Відповідач в судове засідання не з”явився, заперечення на позховну заяву не надав, про час та місце розгляду справи був повідомлений повістками, які направлялись як на юридичну адресу, зазначену у  довідці ЄДРПОУ,  однак  повернулись з відміткою пошти " за спливом строку зберігання".

Суд зазначає, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб – учасників судового процесу на час вчинення тих чи їнших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв”язку з позначками „адресат вибув”, „адресат відсутній” і т.п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов”язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій (інформаційний лист Вищого господарського суду України від 02.06.06р. )

Таким чином, суд повідомив належним чином відповідача про час та розгляд даної справи. Суд вважає за необхідне розглянути справу без участі представника відповідача за наявними у справі матеріалами.

Враховуючи положення ст. 17, ст. 50, прикінцевих та перехідних положень КАС України, справа розглядається за правилами цього кодексу.

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2003р. за № 64/8663, відповідач зобов’язаний сплачувати внески до Пенсійного фонду в строки встановлені цими нормативними актами.

Відповідач своїх зобов’язань по перерахуванню  страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування не виконав, в зв’язку з чим за період з червня по  липень 2006р. виникла заборгованість в загальній сумі 1912,12грн., що підтверджується розрахунками сум страхових внесків на  загальнообов"язкове державне пенсійне страхування.

Згідно п.2 ст. 106 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" суми  страхових  внесків своєчасно не нараховані та/або несплачені страхувальниками у строки,  визначені  статтею  20  цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках,  передбачених частиною третьою статті  20  цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і  стягуються  з  нарахуванням  пені  та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно п.3 ст. 106 вказаного Закону Територіальні  органи  Пенсійного  фонду  за  формою  і  у строки,  визначені   правлінням   Пенсійного   фонду,   надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

У разі    якщо    страхувальник,    який    одержав    вимогу територіального  органу Пенсійного  фонду  про  сплату недоїмки і протягом  десяти  робочих  днів  після  її отримання  не  сплатив зазначену  у  вимозі  суму  недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією,  включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом  Пенсійного  фонду,  або не оскаржив вимогу в судовому порядку,  а  також  у разі  якщо  страхувальник  узгодив вимогу,  але  не  сплатив  узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги,  відповідний орган Пенсійного  фонду  звертається  в  установленому законом порядку і подає  вимогу  про сплату  недоїмки  до  відповідного  підрозділу державної   виконавчої   служби. У зазначених  випадках  орган Пенсійного  фонду  також  має  право   звернутися   до  суду  чи господарського  суду  з  позовом  про  стягнення недоїмки.  У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до   господарського   суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

Позивачем були направлені на юридичну адресу відповідача вимоги: №Ю-55 від 03.08.06р. про сплату недоїмки в сумі 885,54  грн. , №Ю-55 від 05.09.06 р. про сплату недоїмки в сумі 1026,58  грн., які повернулись без узгодження.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення недоїмки по внесках на обов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1912,12 грн., документально та нормативно обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями    7, 9, 17, 79, 94, 160- 163  Кодексу адміністративного судочинства України , суд


ПОСТАНОВИВ:


Позовні вимоги задоволнити. Стягнути з Комунального виробничого ремонтно-транспортного підприємства №2 Київського району м.Харкова на користь УПФУ в Київському  районі м. Харкова заборгованість в сумі 1912,12  грн.


Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи,  які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права,  свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в  апеляційному  порядку  постанову суду першої інстанції повністю або частково.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга може бути  подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанови набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений 12.02.07 р. об 14 год. 00 хвил.


Суддя                                                                                            Водолажська Н.С.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація