Справа № 2-о-26/2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2008 року Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді - Тустановського А.О.
при секретарі - Матевосян К.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Веселиново Миколаївської області цивільну справу за заявою
ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, суд
ВСТАНОВИВ:
11 березня 2008 року заявник звернулася до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин. В заяві посилається на те, що 13 січня 2008 року померла його мати ОСОБА_2, після смерті якого відкрилася спадщина на належний їй житловий будинок розташований в с. м. т. Кудрявцівка Веселинівського району Миколаївської області по вул. Гоголя, 47, та грошові заощадження в Ощадбанку України.
Спадкоємцями першої черги за законом є заявник.
При звернені до Веселинівської державної нотаріальної контори у встановлений законом строк з заявою про прийняття спадщини йому було відмовлено у зв'язку з тим, що батьки заявника ОСОБА_3 та ОСОБА_4 уклали між собою шлюб та запис в свідоцтві про шлюб було вчинено російською мовою, і після шлюбне прізвище подружжя зазначено „Третьяков" і „Третьякова".
06 грудня 1958 року народився заявник та актовий запис про його народження було записано російською мовою та прізвище батьків зазначено „Третьяков" і „Третьякова". 07 лютого 1996 року заявник отримав паспорт громадянина України де його прізвище було зазначено українською мовою „Третяков", а російською „Третьяков". В подальшому у всіх документах, які виписувалися заявнику, його прізвище зазначалось „Третяков", а його матері „Третьякова".
При зазначених обставинах заявник змушений звернутися до суду. Встановлення факту родинних відносин йому необхідно для оформлення спадщини. Просить встановити факт родинних відносин між померлою ОСОБА_2 та ОСОБА_1, а саме, що ОСОБА_2 була матір'ю ОСОБА_1, а він її сином.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заяву підтримав повністю в тому ж обсязі та з тих же підстав, просить встановити факт родинних відносин між померлою ОСОБА_2 та ОСОБА_1, а саме, що ОСОБА_2 була матір'ю ОСОБА_1, а він її сином.
Представник зацікавленої особи Веселинівської державної нотаріальної контори Миколаївської області в судове засідання не з'явився, про час, та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема п. 1 вказаної статті передбачає встановлення факту родинних відносин.
Частиною 1 п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року „Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" зазначено, що відповідно до п. 1 ст. 273 ЦПК (в редакції 1963 року) суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.
Заслухавши пояснення заявника, свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, які підтвердили, що ОСОБА_2 була матір'ю
2
ОСОБА_1, а ОСОБА_1 її сином, дослідивши матеріали справи, а саме:
1. копію свідоцтва про смерть ОСОБА_2 серії І-ФП № 069632, видане
Кудрявцівською селищною радою Веселинівського району Миколаївської області 17 січня
2008 року;
2. копію свідоцтва про одруження ОСОБА_3 та ОСОБА_7
Пилипівни, видане Кудрявцівською селищною радою Веселинівського району
Миколаївської області 22 лютого 1948 року, актовий запис № 4;
3. копію свідоцтва про право на спадщину за законом ОСОБА_3 від 06.09.1986 року, реєстровий № 964;
4. копію реєстраційного посвідчення на домоволодіння зареєстроване за ОСОБА_2, розташованого по вул. Гоголя, 47 с. м. т. Кудрявцівка Веселинівського району Миколаївської області, видане Миколаївським міжміським бюро технічної інвентаризації 25.09.1986 року;
5. копію ощадної книжки, видану Веселинівською філією Ощадбанку України № 5376/016 на ім'я ОСОБА_2;
6. копію військового квитка ОСОБА_8 серії НО № 3080506, виданого Веселинівським військовим комісаріатом Миколаївської області 04 травня 1977 року;
7. копію свідоцтва про народження ОСОБА_8 серії ЯТІТ № 626614, видане Володимирівським РАГСом Миколаївської області 05 січня 1959 року (батько -ОСОБА_3, мати - ОСОБА_2);
8. копію паспорта громадянина України серії ЕО № 059833, виданий Веселинівським РВ УМВС України в Миколаївській області 07.02.1996 року на ім'я ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи,
суд вважає, що заява підлягає задоволенню, а факт родинних відносин встановленим.
На підставі викладеного, згідно ст. ст. 256, 259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
- заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних
відносин задовольнити повністю;
- встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2,
померлою 13 січня 2008 року, та ОСОБА_1, а саме, що
ОСОБА_2 була матір'ю ОСОБА_1, а він її
сином.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Веселинівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 8/395/1/2018
- Опис: перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами (рішення Новомиргородського районного суду Кіровоградської області від 14.04.2008 року)
- Тип справи: на заяву про перегляд рішення (ухвали, судового наказу) у цивільних справах за нововиявленими обставинами
- Номер справи: 2-о-26/2008
- Суд: Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Тустановський А.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.02.2018
- Дата етапу: 01.03.2018
- Номер: 22-ц/814/2073/22
- Опис: Заява Малобурлуцької сільської ради про визнання спадщини відумерлою, за участю зацікавленої особи Великобурлуцької державної адміністрації
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-О-26/2008
- Суд: Полтавський апеляційний суд
- Суддя: Тустановський А.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.06.2022
- Дата етапу: 08.09.2022