Справа № 22-2964\2008 Головуючий у 1 інстанції Кулик Т.Г.
Категорія 22 Доповідач: Молчанов C.I.
УХВАЛА
Іменем України
21 квітня 2008 року Апеляційний суд Донецької області у складі:
головуючої Стельмах Н.С.
суддів: Звягінцевої О.М., Молчанова С.І.
при секретарі Шилковій Ю.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на заочне рішення Червоногвардійського районного суду м. Макіївка Донецької області від 21.09.2008 року, по цивільній справі за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_1 про розірвання договору довічного утримання.
Заслухавши доповідача, пояснення відповідачки ОСОБА_1, яка просила скасувати рішення суду, пояснення позивачки ОСОБА_2., яка надала апеляційному суду заяву про відмову від позову, перевіривши доводи скарги за матеріалами справи
ВСТАНОВИВ
У апеляційній скарзі ОСОБА_1 ставить питання про скасування заочного рішення Червоногвардійського районного суду м. Макіївка від 21.09.2007 року, яким задоволені вимоги позивачки, угоду довічного утримання розірвано.
Доводи скарги зводяться до того, що суд вирішив справу без участі відповідачки, вона про справу не знала, суд не прийняв до уваги фактичні обставини справи, а саме те, що вона, як сторона у договорі належним чином виконувала взяті на себе обов, язки, утримувала позивачку належним чином, на утримання позивачки вона сплачувала значні суми, що суд до уваги не прийняв. Просила скасувати рішення суду як незаконне, справу направити до суду першої інстанції для нового розгляду. Письмових пояснень на апеляційну скаргу позивачка суду не надала.
Судом першої інстанції встановлено, що 18.05.2007 року ОСОБА_2. звернулася до суду з позовом про розірвання угоди довічного утримання. Вказувала, що 20.05.2006 року сторони уклали договір довічного утримання. Відповідачка зобов, язалася утримувати її довічно, але не виконувала свої обов, язки з моменту підпису договору. Просила розірвати угоду, стягнути на її користь матеріальну і моральну шкоду.
Заочним рішенням Червоногвардійського районного суду м. Макіївка від 21.09.2007 року позовні вимоги задоволено. Додатковим рішенням від 27.02.2008 року у позові про стягнення матеріальної і моральної шкоди відмовлено.
Апеляційний суд вважає необхідним апеляційну скаргу позивачки задовольнити частково, рішення суду першої інстанції скасувати, прийняти відмову позивачки від позову, провадження у праві закрити.
Суд першої інстанції встановив, що сторони уклали угоду довічного утримання 15.06.2005 року, згідно якої відповідачка повина була утримувати позивачку, але не належним чином виконувала свої обов, язки.
У засіданні апеляційного суду позивачка ОСОБА_2. відмовилася від позову, у письмовій заяві зазначила, що позов про розірвання угоди вона до суду не подавала, це дії дружини її брата, яка намагається незаконно заволодіти її житлом. Вона є людиною, що не має зору, на прохання дружини брата підписала якісь документи, але до суду не зверталася, ніяких пояснень у суді не надавала, що написано у протоколі їй не відомо.
Вона не має ніяких претензій до ОСОБА_1, яка виконує взяті на себе обов, язки належним чином, ОСОБА_2. наполягає на тому, щоб відповідачка з сім, єю переїхала до її квартири. Просить суд прийняти відмову від позову, процесуальні наслідки відмови від позову їй роз, яснено, вона наполягає на своїй заяві про відмову від позову.
Відповідно до вимог ст. 174 ЦПК України, позивач може відмовитися від позову протягом усього часу судового розгляду, заява позивача приєднується до матеріалів справи.
Апеляційний суд, відповідно до вимог ст. 206 ЦПК України, оголосив позивачці процесуальні наслідки відмови від позову, на що позивачка заявила, що зрозуміла зміст закону, продовжує наполягати на заяві про відмову від позову.
Відповідно до вимог ст. 307 ЦПК України, апеляційний суд має можливість задовольнити заяву позивачки, скасувати рішення суду першої інстанції, прийняти відмову від позову, закрити провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 174, 206, 307, 313, 315 ЦПК України
УХВАЛИВ
Апеляційну скаргу ОСОБА_1. задовольнити частково.
Прийняти відмову ОСОБА_2від позову до ОСОБА_1 про розірвання договору довічного утримання.
Заочне рішення Червоногвардійського районного суду м. Донецька Донецької області від 29.10.2007 року і додаткове рішення від 27.02.2008 року скасувати, провадження у справі закрити.
Ухвала апеляційного суду першої інстанції набирає законної сили негайно і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою суду.