Справа № 22-11132/2006р. Головуючий в 1 інстанції Лях OIL
Категорія 38 Доповідач Стельмах Н.С.
ухвала
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2006 року Апеляційний суд Донецької області в складі:
головуючого Стельмах Н.С, суддів Звягінцевої О.М., Молчанова С.І., при секретарі Андрусь B.C., розглянув у відкритому судовому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом Амвросіївської загальноосвітньої школи-інтернату до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав і
встановив:
в апеляційній скарзі ОСОБА_1 оспорює обгрунтованість судового рішення, яким задоволено вказаний позов, і ставить питання про його скасування та ухвалення нового про відмову в задоволенні позову, оскільки вважає, що вже стала на путь виправлення і має бажання зберегти родину після звільнення з місця позбавлення волі.
В засіданні апеляційного суду представник шкоди-інтернату за довіреністю Плотницька О.В. заперечувала проти доводів апеляційної скарги, просила її відхилити і залишити судове рішення без зміни.
Судом першої інстанції при розгляді цієї справи встановлено наступні обставини.
13 червня 2006 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом до відповідачки.
В позові зазначалося, що в школу-інтернат вдруге за рішенням ради від 19.06.2002 року поміщені неповнолітні діти відповідачки - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.
Вперше діти, як безпритульні, знаходилися в інтернаті з вересня 2000 року, оскільки їхні батьки, в тому числі відповідачка, знаходилися в розшуку.
В березні 2001 року батьки забрали дітей з інтернату і знову кинули на призволяще.
Судовим рішенням від 10.10 2003 року відповідачка та ОСОБА_4 були визнанні безвісно відсутніми, а в березні 2005 року діти отримали від відповідачки лист, з якого дізналися, що вона відбуває покарання у ВТК.
Таким чином , відповідачка весь вказаний період часу ухилялася від утримання і виховання своїх дітей.
За таких обставин, в позові ставилося питання про ухвалення рішення щодо позбавлення ОСОБА_1 батьківських прав.
Рішенням Амвросіївського районного суду Донецької області від 22 вересня 2006 року позов задоволено,ОСОБА_1 позбавлена батьківських прав щодо дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
Апеляційний суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних
підстав.
Відповідно до вимог ст.213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим, ухваленим на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно із роз'ясненням Пленуму Верховного Суду України, що міститься в п. 1 постанови „Про судове рішення" № 11 від 29 грудня 1976 року, рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги цивільного процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а за їх відсутності - на підставі закону, що регулює подібні відносини, або виходячи із загальних засад і змісту законодавства України.
Обгрунтованим вважається рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки суду про встановленні обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Відповідно до вимог ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов'язків з виховання дитини.
При розгляді цієї справи судом встановлено, що відповідачка неодноразово з 2000 року кидала дітей на самоті без будь-яких умов для життя і харчування, в безпорадному стані, що загрожував їх здоров'ю та життю.
За таких обставин, суд дійшов правильного висновку щодо безспірної наявності підстав для позбавлення ОСОБА_1 батьківських прав щодо обох дітей.
Одні лише наміри щодо зміни свого життя і збереження родини відповідачкою, яка до вересня 2007 року буде знаходитися в місцях позбавлення волі, всупереч доводам апеляційної скарги, не впливають на правильність правових висновків суду.
Згідно з нормами Конвенції про права дитини малолітні діти від народження і до повноліття мають право і постійно потребують безпечних умов існування, які за відсутності повноцінних батьків зобов'язана і забезпечує держава.
Оскільки апеляційним судом не встановлено порушення або неправильне застосування судом першої інстанції при розгляді цієї справи норм матеріального чи процесуального права та невідповідності висновків суду обставинам справи, то підстав для задоволення скарги і скасування судового рішення немає. Керуючись ст. ст. 307, 308, 314 ЦПК України, апеляційний суд,
ухвалив:
апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, рішення Амвросіївського районного суду Донецької області від 22 вересня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення, може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.