PIШЕHHЯ
СПРАВА № 2-8012007 p.
I M E Н E M У К P A I H И
( з а о ч н e )
29 січня 2007 року Оболонський районний суд м. Києва
в складі головуючого судді Махлай Л.Д.
при секретарі Москаленко І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-тя особа відділ громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Оболонського РУГУ МВС України в м. Києві про усунення перешкод у користуванні власністю та зняття з реєстрації ,
встановив: у грудні 2006 року позивачка звернулася до суду з позовом про усунення перешкод у користуванні власністю та зняття з реєстрації посилаючись на те, що вона є власником квартири АДРЕСА_1. Відповідачка являється її онукою та 16.10.1998 року вона зареєструвала її в спірну квартиру. Проте остання 01.01.1999 року виїхала на постійне місце проживання до Америки та з цього часу не проживає в спірній квартирі, не несе витрат по її утриманню, не оплачує комунальні послуги, в квартирі належних їй речей немає. Точне місце її проживання невідоме, ніякого спілкування та листування немає. Добровільно з реєстрації за спірною адресою відповідачка не знялася, що створює перешкоди у користуванні власністю та тягне до необгрунтованих витрат по сплаті комунальних послуг.
У судовому засіданні позивачка підтримала позов з підстав викладених в позовній заяві та просила його задовольнити.
Відповідачка про час та місце розгляду справи належним чином повідомлена через засоби масової інформації, причини неявки суду не повідомила.
3-я особа подала заяву, у якій просить слухати справу у їх відсутності. Оскільки позивачка не заперечує проти заочного розгляду справи, а відповідач належним чином повідомлений про день та час розгляду справи суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.
Вислухавши пояснення позивачки, показання свідків, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про власність" власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном і має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Він може використовувати майно для здійснення господарської та іншої, не забороненої законом, діяльності, зокрема, передавати його безоплатно або за плату у володіння і користування іншим особам.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка є власником квартири АДРЕСА_1.
16.10.1998 року відповідачка, яка є онукою позивачки за згодою останньої була зареєстрована у дану квартиру, проте в ній проживала незначний період часу та у 1999 році виїхала на постійне місце проживання до США і припинила будь-яке спілкування з позивачкою. З цього часу у спірній квартирі відповідачка не проживає, що крім пояснень позивачки підтверджується актом ЖЕК та показаннями свідків.
Згідно ст. 71 ЖК України за тимчасово відсутнім членом сім'ї наймача зберігається право користування жилим приміщенням протягом 6 місяців.
Згідно зі ст. 8 ЦК України якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються гимн правовими нормами цього Кодексу, інших актів- цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини.
Незважаючи на те. що між сторонами не укладався договір найму, а відповідачка була вселена у спірну квартиру за згодою позивача як член його сім'ї суд вважає, що до спірних правовідносин необхідно застосувати ст. 71 ЖК України, оскільки дана норма
регулює подібні за змістом правовідносини.
За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідачка не проживає у спірній квартирі більше визначеного законом строку, тому позовні вимоги законні та обґрунтовані.
На підставі викладеного та керуючись Законом України "Про власність", ст. 71 ЖК України, ст. 8 ЦК України, ст.ст. 10. 60, 213-215, 224, 226 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування квартирою АДРЕСА_1.
Зобов'язати відділ громадянства, імміграції, реєстрації фізичних осіб Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві зняти з реєстрації ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя