Справа №22- 551 - 2008р. Головуючий у І інстанції Скудін В.Є.
Категорія - 5 Доповідач Ігнатоля Т. Г.
УХВАЛА
Іменем України
6 травня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Донецької області в складі:
головуючого Песоцької Л.І.,
суддів Ігнатоля Т.Г., Трушкова М. М. ,
з участю секретаря Лепеха А.С. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Маріуполі матеріали позовної заяви ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання недійсним державного акту про право власності на земельну ділянку та про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку за апеляційною скаргою ОСОБА_1на ухвалу судді Першотравневого районного суду Донецької області від 14 березня 2008 року, -
встановила:
У лютому 2008 року ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до відповідачки про визнання недійсним державного акту про право власності на земельну ділянку, розташовану поАДРЕСА_1, виданого 3 липня 1997 року на ім'я її батька ОСОБА_3та про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку поАДРЕСА_1, виданого Другою маріупольською державною нотаріальною конторою після смерті ОСОБА_3на ім'я ОСОБА_2
Ухвалою судді Першотравневого районного суду Донецької області від 27 лютого 2008 року позовна заява залишена без руху для усунення недоліків.
Зокрема, в ухвалі зазначено, що в позовній заяві не вказані номери документів, які оспорюються; вказані обставини інформаційного характеру і відсутні підтвердження, якими позивачка обґрунтовує свої вимоги; не надані копії заповіту на земельну ділянку на ім'я відповідачки, копія свідоцтва про право на спадщину за заповітом на ім'я відповідачки і копія свідоцтва про право на спадщину за заповітом на ім'я позивачки; відсутні докази того, що межі спірної земельної ділянки проходять через належне позивачці домоволодіння; не надані правовстановлюючі документи на домоволодіння; не надана схема розташування будівель на спірній земельній ділянці.
Ухвалою цього ж судді від 14 березня 2008 року позовна заява визнана неподаною і повернута ОСОБА_1. у зв'язку з не усуненням недоліків.
В апеляційній скарзі позивачка просить скасувати зазначену ухвалу, а матеріали повернути до суду першої інстанції на новий розгляд, посилаючись на порушення суддею норм процесуального права.
Зокрема, зазначає, що всі необхідні документи, які у неї були вона надала суду і на попередньому судовому засіданні вона хотіла заявити клопотання про
витребування в нотаріальній контрі, або у відповідачки тих документів, яких у неї немає.
Заслухавши суддю - доповідача, пояснення позивачки, яка підтримала апеляційну скаргу, заперечення відповідачки, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
У відповідності з вимогами ч.1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, або не сплачено судовий збір чи не оплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави для залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає вимоги, визначені ст. ст. 119 і 120 цього Кодексу, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Як вбачається з позовної заяви та матеріалів, доданих до неї, форма і зміст позовної заяви відповідає вимогам ст. 119, 120 ЦПК України. Заява не може бути визнана неподаною та повернута за мотивами ненадання доказів.
Повертаючи позовну заяву ОСОБА_1. , суддя не врахував зазначених вимог закону у зв'язку з чим є підстави для скасування ухвали і направлення позовної заяви і матеріалів до суду для вирішення питання про прийняття позовної заяви у відповідності з вимогами закону.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 312 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1задовольнити.
Ухвалу судді Першотравневого районного суду Донецької області від 14 березня 2008 року про визнання неподаною і повернення позовної заяви ОСОБА_1скасувати, а матеріали позовної заяви повернути до суду на новий розгляд.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання чинності шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.