Судове рішення #4505780

Справа № 2-293/09

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

27 січня 2009 р.       Орджонікідзевський районний суд міста Харкова

в складі: головуючого судді - Єрмоленко В.Б.

при секретарі – Зоріній Н.В.

за участю  позивача- ОСОБА_2

представника 3 особи-Холодова О.О.

3 осіб-ОСОБА_4, ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові  цивільну справу за позовом:

                ОСОБА_2 до ОСОБА_3, 3 особи-КП «Жилкомсервіс», ОСОБА_4, ОСОБА_1 про визнання  таким, що втратив право користування жилим приміщенням,-

   

ВСТАНОВИВ:

                Позивач- ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом до  колишнього   чоловіка ОСОБА_3, 3 особи- КП «Жилкомсервіс», ОСОБА_4, ОСОБА_1 про визнання таким,  що втратив право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1. В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач  у січні 1998 р. забрав усі свої речі і добровільно залишив квартиру. З того часу ОСОБА_3 квартирою не інтересується, квартиру і комунальні послуги не сплачує, не приходить , місце свого проживання не повідомляє, не проживає без поважних причин понад встановлених законом строків.

                Відповідач в судове засідання не з*явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

                Представник третьої  особи , а також 3 особи проти позову не заперечують, вважають, що відповідач втратив право користування жилим приміщенням у зв*язку з не проживанням без поважних причин понад десяти років.

                Вислухавши пояснення позивача, третіх осіб,  допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, суд приходить до наступного.

                Двокімнатна ізольована квартира АДРЕСА_1, жилою площею 30,6 кв.м., згідно ордеру № 5614 від 18.11.1980 р. надана ОСОБА_2 на сім'ю, що складалася із 3 осіб - подружжя і  дочку ОСОБА_4 (а.с. 9). Син ОСОБА_1 зареєстрований  в цій квартирі з 1982 р.                

                Відповідно до вимог ст.ст. 71, 72 ЖК України, наймач або члени його сім*ї можуть бути визнані судом такими ,що втратили право користування жилим приміщенням, зокрема за умови, що вини не проживають в ньому без поважних причин понад шести  місяців.

                Судом встановлено, що з 1998 р.  ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не  підтримують шлюбно-сімейні відносини, 12 червня 2007 р. шлюб між ними розірвано. З пояснень позивачки, третіх осіб вбачається, що відповідач  тривалий строк не працював, познайомився із жінкою, тому у 1998 р. забрав усі свої особисті речі та перейшов проживати у будинок, який він отримав в порядку спадкування. З того часу квартирою він не цікавився,  не приходив, в подальшому стало відомо, що будинок він продав,  став зловживати спиртними напоями, сім*ї не має,   місце свого знаходження приховує. Позивач також посилається на те, що відповідач мав ключі від квартири і перешкод в користуванні жилою площею у нього не було.

                Факт не проживання відповідача з 1998 р. підтверджується актом,  складеним за участю сусідів по  квартирі. Допитані в судовому засіданні свідки  ОСОБА_6,  ОСОБА_7 пояснили, що сторони  понад 10 років разом не проживають, відповідач  зловживав спиртними напоями,  не працював і  з того часу    жилою площею не користується.

                 Таким чином, в судовому засіданні доведено, що ОСОБА_3  з  1998 р.  в спірній квартирі не проживає, нею не цікавиться, витрати по оплаті і комунальним послугам не несе, ніяких дій, що свідчать про те, що він  прагне зберегти за собою жиле приміщення, їм не здійснювалось, перешкод в користуванні житловим приміщенням йому не створювалось. Підстав для продовження строку відсутності, при якій житлове приміщення зберігається на більш триваліший термін, у суду не має.  

                 За таких обставинах, позовні вимоги знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, є обгрунтованими і підлягають задоволенню.

                 На підставі викладеного і керуючись ст.ст.10, 11, 15, 60,  209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст.  71,72  Житлового Кодексу України, суд,-

В И Р І Ш И В :

                Позовні вимоги   ОСОБА_2 задовольнити.

                 Визнати  ОСОБА_3 таким, що втратив право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1.

                 Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку  через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

                 Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

                 У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення , заочне рішення може бути оскаржене відповідно в апеляційному порядку.

                 СУДДЯ –  

                             

                   

  • Номер: 6/580/28/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-293/09
  • Суд: Лебединський районний суд Сумської області
  • Суддя: Єрмоленко В.Б.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.09.2018
  • Дата етапу: 16.10.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація