Справа № 2о-98/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2008 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області,
у складі: головуючої судді Сороки О. В.,
секретаря Аксьонової С. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Новомосковське міськрайонне управління юстиції, про встановлення факту народження, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить встановити факт народження її дитини.
В своїй заяві заявник зазначає, що в період з 1985 року по 1993 рік вона разом зі своїми батьками - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - проживала в АДРЕСА_1. Ця сім'я була циганською, і маючи свідоцтво про народження, заявниця не навчалася в школі, і не отримала своєчасно паспорту. Приблизно в березні 1989 року вона мала статеві стосунки з циганом на ім'я ОСОБА_4, з яким шлюб не уклала, однак завагітніла, в результаті ІНФОРМАЦІЯ_1 року в пологовому будинку П'ятихатської центральної районної лікарні народила доньку. Оскільки, на той час у ОСОБА_1 не було паспорту, а свідоцтво про її народження тимчасово втрачене, лікар, який заповнював історію хвороби та приймав пологи, заповнив медичні документи зі слів родичів, які помилково назвали її прізвищеОСОБА_1, ім'я - ОСОБА_1, що в перекладі з циганської значить ОСОБА_1, а по батькові назвали ОСОБА_1. В подальшому заявниця отримала тимчасове посвідчення громадянина України, тому звернулася до відділу РАЦСу Новомосковського міськрайонного управління юстиції з заявою про видачу свідоцтва про народження доньки, яку вона назвала ОСОБА_5, однак у його видачі їй було відмовлено та рекомендовано звернутися до суду.
В судовому засіданні заявниця та її представник ОСОБА_6 підтримали заяву, просять встановити факт народження у ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 доньки, і зобов'язати відділ РАЦСу по м. Новомосковську зробити відповідний актовий запис.
Представник відділ РАЦСу по М.Новомосковську Новомосковського міськрайонного управління юстиції в судове засідання не з'явилися, про час слухання повідомлені належним чином, тому справа розглянута у їх відсутність (а.с. 12).
Суд, вислухавши заявника, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, дійшов такого висновку.
Заявниця ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 є громадянкою України, що стверджується тимчасовим посвідченням Громадянина України (а.с.7), і її батьками, відповідно до свідоцтва про народження, є ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с. 6).
Згідно наданої копії медичного свідоцтва про народження лікар П'ятихатської центральної лікарні ОСОБА_7 підтвердила, що у громадянки ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року відбулися пологи і вона народила дівчинку (а.с. 8)
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.
В судовому засіданні допитані свідки - близькі родичі заявниці - ОСОБА_8 та ОСОБА_9, які ствердили, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_1 в П'ятихатській центральній районній лікарні народила дівчинку, яку в подальшому назвала ОСОБА_5, однак відомості, занесені в медичне свідоцтво помилкові, оскільки циганська сім'я, в якій виховувалась ОСОБА_1 безграмотна, однак в перекладі з циганськоїОСОБА_1 є ОСОБА_1, а прізвище і по батькові були записані зі слів матері заявниці, яка назвала своє прізвище і по батькові, можливо через те, що заявниця народила дитину без чоловіка.
Також в судовому засідання допитаний свідок ОСОБА_10, який має намір укласти шлюб з дівчиною на ім'я ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, і йому достовірно відомо, що її матір'ю є ОСОБА_1, однак у дівчини відсутні свідоцтво про їхї народження, і вона не має можливості отримати паспорт.
Аналізуючи викладене, суд приходить до висновку, що заява обґрунтована, та має бути задоволена, оскільки в судовому засіданні підтверджений факт про народження дівчинки у ОСОБА_1, який мав місце ІНФОРМАЦІЯ_1 року в ІНФОРМАЦІЯ_3
На підставі викладеного, керуючись 10, 60, 88,213,214, 256 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Встановити факт народження дівчинки у ОСОБА_1, що мав місце ІНФОРМАЦІЯ_1 року в ІНФОРМАЦІЯ_3
Відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Новомосковську Новомосковського міськрайонного управління юстиції зробити актовий запис про народження дівчинки у ОСОБА_1, що мав місце ІНФОРМАЦІЯ_1 року в ІНФОРМАЦІЯ_3
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області в слідуючому порядку: заява на апеляційне оскарження надається протягом 10 днів до Новомосковського міськрайонного суду, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.