Апеляційний суд Рівненської області
___________________________________________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 квітня 2015 року м. Рівне
Суддя апеляційного суду Рівненської області - Полюхович О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне матеріали адміністративної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Рівненського міського суду Рівненської області від 15 квітня 2015 року,
ВСТАНОВИВ:
Постановою судді Рівненського міського суду Рівненської області від 15 квітня 2015 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП і на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3 400 грн.
З постанови суду слідує, що 14 березня 2015 року о 02 год. 40 хв. в м. Рівне на перехресті вулиць Соборна-Пушкіна, ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп’яніння. Від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп’яніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
В поданій на постанову суду апеляційній скарзі ОСОБА_1, не заперечуючи фактичних обставин справи, просить постанову суду скасувати та обмежитись усним зауваженням. Вказує, що призначене стягнення є суворим та поставить його у скрутне матеріальне становище, оскільки він на даний момент не працює, на його утриманні знаходиться дружина, яка також ніде не працює.
Заслухавши та проаналізувавши пояснення ОСОБА_1, який просить звільнити його від відповідальності за малозначністю правопорушення, перевіривши матеріали справи й доводи скарги, суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке встановлено ч.1 ст. 130 КУпАП, підтверджується сукупністю доказів, яким судом дано належну оцінку та останнім не заперечується.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення, як то передбачено ст.33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника , ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
ОСОБА_1 під час апеляційного розгляду справи вину свою у вчиненому визнав повністю, щиро розкаявся, завірив суд, що в подальшому не буде допускати порушень Правил дорожнього руху України, вказав, що в нього на утриманні знаходиться дружина, а середньомісячний дохід сім'ї становить 1200 грн.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Малозначним є правопорушення, яке не становить великої суспільної шкідливості й не завдало значних збитків державним або суспільним інтересам або безпосередньо громадянам.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 вину свою визнав повністю, щиро розкаявся, адміністративне правопорушення, яке вчинив не завдало значних збитків суспільним інтересам чи громадянам, а тому суд вважає за необхідне звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КпАП України.
На підставі наведеного та керуючись ст.22, ст.294 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Постанову судді Рівненського міського суду Рівненської області від 15 квітня 2015 року щодо ОСОБА_1 скасувати, а справу провадження закрити на підставі ст.22 КУпАП і обмежитись усним зауваженням.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя: О.І.Полюхович